Mai exista vreo modalitate de a face bani fara investitie?

Braila

Member
Registered
Banned
De ceva timp nu mai gasesc nimic din care sa fac un ban de buzunar fara investitie, voi din ce faceti bani online? exista vreo modalitate sa faci un salariu minim pe economie online?
 
De ceva timp nu mai gasesc nimic din care sa fac un ban de buzunar fara investitie, voi din ce faceti bani online? exista vreo modalitate sa faci un salariu minim pe economie online?
Dacă tot deschizi un nou topic, încearcă să schimbi unele cuvinte față de cel pe care l-ai postat pe un alt forum.

imagine.jpg
 
Ceva ce să începi azi și să începi direct să faci cât un salariu? Cam greu de găsit ceva de genul.

Cel puțin din experiența mea, totul online se bazează pe termen lung, din aces motiv mulți oameni aleg să se angajeze în loc să își creeze propriul website / business.

Desigur că poți să faci acești bani, dar doar :

1. Oferind servicii altor oameni (programare, content writing, creare de conținut, etc. etc.), dar acest lucru deja e aceeași angajare doar că fără contract.
2. Spam cu diferite oferte, de obicei afiliere / paywalls

Dacă te aștepți să îți creezi propriul proiect și să faci direct banii, puțin probabil, decât dacă deja știi cu ce se mănâncă multe lucruri.

Eu mi-am început existența online cu 0 investiție, cu un website cu hosting gratis de la ucoz, unde ei își plasau reclamele. Făceam legături în articole cu url shorteners, oamenii dădeau click, așteptau 5 secunde, eu primeam bani. Primii dolari deja i-am dat pentru ca cei de la ucoz să își scoată reclamele, apoi următorii pe un nume de domeniu și tot așa.

Nu e imposibil să începi cu 0, dar nu te aștepta să începi să faci bani din prima zi decât dacă apelezi la cele 2 opțiuni de mai sus sau îți vine ție o idee mai out of the box.
 
Niciodata nu s-au facut bani online fara investitie. Pana si platitul de domeniu/domenii si servere tot in investitie se includ, si cel mai important este ca timpul tot investitie se numeste, si trebuie investit foarte atent. Dar nu exista sa faci bani online peste noapte, niciodata nu a existat asa ceva. Metode sunt o gramada, cu minime investitii, intrebarea corecta ar fi, cam cat timp esti dispus sa investesti in a cauta aceste metode? Ca mai apoi sa incepi sa inveti cum sa le implementezi. Daca te astepti sa iti spuna cineva o reteta exacta de facut bani online, atunci sfatul meu este sa iti cauti un job.
 
Cum au spus si cei de mai sus, indiferent ce ai alege, trebuie investiție, fie ca sunt bani, munca sau timp.

Problema mare este că mulți se lasa dupa o săptămână sau o luna pentru ca nu iese nimic.

Ar trebui sa te întrebi ce vrei exact, cat timp, efort, munca esti dispus sa aloci.

Apoi desigur să respecți ceea ce ai spus.

Citeam ieri cum un user a făcut bani foarte frumoși făcând o extensie pentru Chrome care iti permitea nu stiu ce exact sa faci cu chatgpt.

10 ore munca, 1000 de subscribe plătitori înainte de lansarea si la o luna de la lansare a primit oferte de la o firma si a vândut pe vank foarte mulți.

Este un exemplu care arata ca se poate daca ai ochii larg deschiși.
 
Loading...
Back
Sus