Magazin online pentru webmasteri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De ceva zile muncesc la acest nou site care sa ne ajute sa castigam un ban in plus din vanzarea propriilor produse si servicii cat si din promovarea produselor puse la vanzare de alti webmasteri.

Fiecare webmaster dupa inregistrare poate vinde propriile produse si servicii. La alegere poate promova serviciile si produsele oferite de alti webmasteri.

In acest moment inca este in beta test si va rog sa adaugati produsele si serviciile voastre pe site.
Cand stabiliti pretul trebuie sa luati in considerare comisionul de 10% oferit afiliatilor si 5% taxe de procesare.

1. Conturile pentru Seller si Affiliati sunt aprobate manual.
2. Fiecare seller trebuie sa aiba toate datele la profil completate cat si poza reala.
3. Comisioanele sunt aprobate manual
4. La 5 refund sellerul are contul suspendat.
5. Daca Feedback-ul scade sub 70% sellerul are contul suspendat.
6. Taxele pe general sunt 20% + 0.35 centi. Webmasterii care ii cunosc si sunt membri pe forum primesc 5% reducere la taxe. Deci acestea vor fi 15% + 0.35 centi.
7. Plata se face la 50 euro, dar pentru useri speciali se face la cerere.
8. Sitemul de plata catre affiliati este prin paypal.
9. Sistemele de plata pe site vor fi prin paypal si inca un procesator pentru credit card. Inca astept aprobarile la amazon payment si 2Checkout.
10. Marimea maxima la fisierele digitale care pot fi urcate pe site este de 20Mb si recomand sa le arhivati in format zip.
11. Minimul de plata catre affiliati este de 10 euro.
12. Se poate cere plata dupa minim 7 zile de cand a fost terminata/onorata comanda.
13. Plata se va executa in 24-72 ore de la cererea acesteia
14. Fiecare affiliat primeste un code unic. Se poate promova fiecare produs in parte sau wide.
Aceasta e forma la un link de affiliat:
Cod:
http://www.webmastershop.org/index.php?route=product/product&product_id=51&tracking=54ec94bd95575
Acest format de code se poate adauga la sfarsitul oricarui link de pe site.
Cod:
&tracking=54ec94bd95575
Un exemplu: Daca vinzi un produs de 5 euro partea care revine vanzatoruil este de 3.65 euro.



Inca mai lucrez la homepage. daca aveti sugestii va rog postati mai jos.

va puteti inregistra aici.
 
si daca vreau sa vand servicii? :D
si cum e cu taxele gen tva si impzite? eu fac factura pentru 5 euro cui? firmei care detine site-ul sau clientului?
iti dai seama ca daca eu fac factura pentru 5 euro, trebuie sa primesc de la client 5 euro, restul plateste el in plus comisionul site-ului si primeste factura de la site...
 
Ultima editare:
Mi-am facut cont de afiliat.
Daca vreau sa vand ceva este valabil acelasi cont?
 
am dat un edit la primul meu post, imi poti raspunde cum e cu taxele?
si daca nu sunt pfa cum e cu taxele (sigur vor fi multi fara pfa inscrisi)
 
am dat un edit la primul meu post, imi poti raspunde cum e cu taxele?
si daca nu sunt pfa cum e cu taxele (sigur vor fi multi fara pfa inscrisi)
Pai tu oferi factura de 5 euro si apoi in contabilitate pui extrasele de pe site unde treci la costuri ca reclama, promovare, etc.
Nu stiu ce sa spun mai mult, pentru ca nu mp-am gandit.
Comisionul de 20 + 0.35centi ii poti trece ca si costuri de reclame.
Va trebui sa ma uit la 2 parale cum care e treaba la acestia.
Pe fiver cand vinzi servicii primesti facturi ?
 
Cum adaug un produs?
1. login in contul de seller pe webmastershop.org
2. in partea dreapta din meniul click pe Create new Product
qtMvIHv.png

3. completezi datele.

Fiecare seller trebuie sa aiba profilul complet si se aproba manual.
Ti-am activat contul acum si te-am trecut la grupul parteneri care beneficiaza de 5% reducere la taxe.
 
mno...s'acuma am vazut chestia... me likes it :D
mi-am facut si eu cont seller.... Imi place si optiunea de editare <html>
 
Am schimbat platforma la webmastershop.org
Motivul principal a fost ca procesul de postare era putin greoi pentru multi, iar cea noua este foarte simpla.
Platforma noua este asemanatoare cu fiver. Comisionul de administrare si procesare ramane acelasi.
Daca aveti intrebari va rog sa postati mai jos.

La sectiunea referali se castiga 0.10 centi pentru fiecare cont activ, asta pentru a evita smecherii. :D
Link referal il gasiti in contul vostru.
 
arata superb. felicitari Alex si La Multi Ani... cu intarziere dar binevenit! :)
Multumes si sper sa-l folosesti si pe noua versiune.
La multi ani tie si la familie, plus un an nou plin de satisfactii pe toate planurile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Loading...
Back
Sus