M-am uitat la stiri si m-am crucit

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De multă vreme nu ma uit la știri pentru ca ma enervez rău tare si nu ma refer doar la cele din Romania ci si din UK sau Spania.

Lumea parca s-a prostit rau de tot. Ii vezi ca ies in strada pentru orice rahat si cand e vorba pentru propriile drepturi, lucruri importante nu iese nimeni.

Asta dovedește ca fara o instigare si organizare de forte externe, nu iese nimeni.

Aseara m-am uitat la știri in România in timp ce mancam si nu ini venea să cred ce vedem.

Sunteți acolo, cum dracu acceptați toate aceste lucruri???
Am observat ca nici nu se mai ascund, ci fac si spun totul pe fata, fara nici o frica.
Ii doarr in 14' de legi si constituție, lucru spus clar chiar de ei.
Tot ce contează pentru ei sa isi faca planul, nu a lor ci cel impus din exterior.

Un exemplu de discuție care am avut aici cu cineva pe o tema care este si in Romania.
Tipul cu soția eu si inca doi amici. Acesta mereu sa plange ca salariile sunt prea mici, muncește ca un rob si tot nu îi ajung banii.
Dar in același timp este de acord cu unul din guvernul spaniol care vrea sa reducă salariile si să crească taxele.
Cica e normal sa faca asta si e bine, pentru ca guvernul nu are bani sa suporte mărirea de salarii cum o doreste Sanchez si reducerea de taxe.
Pai stai asa putin frate, te plângi acum ca nu iti ajung banii, dar iti vor ajunge când salariu va scade si vei plati mai multe taxe?

Asta nu e dovada ca are creierul spălat???
Ce te doare pe tine daca guvernul are bani sa plătească salariile cand ar trebui sa te intereseze ca tu pentru munca ta sa fii plătit bine, sa îți poți întreține familia.

Unde sunt banii împrumutați de guverne???
Cum putem accepta asa ceva??
Dece nu spunem nimic??

Stiu ca voi supara pe mulți cu acest text, imi vor trimite carne, ma vor acuza iar de N lucruri.
Daca tu cel care te superi crezi ca tot ce se întâmplă este normal atunci iti merti soarta si daca la un moment dat vei auzi un sunet ciudat care vine din stomac sa nu urli, sa nu ceri ajutor pentru ca guvernul nu are bani pentru tine.

Da 4 milioane de euro pe un tab care daca era produs si cumpărat la noi il putea cumpăra la un sfert de pret, si asa tot e un pret mare pentru un amarat de TAB.

Cand te prinde fara masca si iti fute o amendă mare pentru un lucru care legal, conform legislației din Romania, nu te poate amenda, sa nu te enervezi pentru ca ei încalcă zilnic toate legile si nimeni nu le face nimic.

Voi buna români.
Be smart and be free.
 
E dreptul lor sa fie cu cine doresc, insa pana cand îți pune propria existență în pericol, dreptul tau, nu încalcă legea desi tie iti spune sa o respecți sau nu, dupa interesele lor.

Tinerii e normal pentru ca ei nu muncesc, o fac părinții lor care ii blamează peste tot.
Este pur si simplu incredibil.
 
Pe facebook s-au impartit in doua grupuri, "Cu botnita" si "Fara Botnita(acesta a fost inchis de fb, au primit multe reporturi pentru "false news"), iar daca ai vedea ce se posteaza acolo, te-ai gandi de doua ori si te-ai pune in locul celor de sus. La cat de prosti sunt, e normal sa vrea sa-i f**a cum vor ei, pentru ca e prea usor. Sunt adolescenti care-si posteaza parintii pe grupul ala, dandu-i exemplu negativ pentru ca nu sunt de acord cu tot ce impune statul. Si iti dai seama ce comentarii sunt la postari de genul. Numai injurii si mistouri.
 
i iti dai seama ce comentarii sunt la postari de genul. Numai injurii si mistouri.
Stiu cum este pentru ca vad si pe extern acelasi lucru. Cum poti TU ca copil sa iti demonizezi proprii parinti in halul acesta.
Eu cand aveam facebook, doar cateva cuvinte aruncate acolo la o postare facuta de acestia si primeam carne pentru 10 ani in cateva minute.

E bun de vizonat , poate intreg episodul, parca in acesta arata cum se face,
 
Loading...
Back
Sus