Lucrurile bune se tin secret

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
IN acest topic este vorba despre un user de pe roforum dar nu ii voi da numele pentru ca nu doreste acest lucru. Tot ce face, ce detine doreste sa ramana secret.
Tipul are peste 40 site-uri cu DA/PA minim 35, alexa rank intre 600 si 200k, trafic real si pe toate are adsense plus mgid ca reclama. Te-ai gandi ca scoate ceva bani din aceste site si asta e activitatea lui principala, insa toate aceste site-uri sunt impingatoare pentru alte site-uri care produc foarte multi bani lunar.

Intr-o zi l-am intrebat de ce nu vinde guest post sau link pe aceste site-uri ca ar face usor 1000 euro pe luna din ele, insa mi-a raspuns ceva de genul: Sa imi stric treaba pentru 1000 euro pe luna?
Cu ajutorul la aceste site-uri si inca cateva metode care stie doar el, ridica un site nou pe prima pagina in google sin la zeci de mii de vizite organice pe zi, care apoi ii produc bani. Site-uri care produc greu are doar 5 + uneori mai lanseaza un site de sezon de care trage tare apoi uita de el, sau daca considera ca merita il lasa sa redirectioneze trafic sau ca backlink.

Tu daca ai avea o retea de site-uri la acest nivel ce ai face cu ea?
Ai face ca el sau incepi sa vinzi backlink si guest post?
Sau te-ai multumi cat ai scoate din adsense si mgid?
Cat ai rezista sa nu te lauzi ce site-uri tari si cat de bine produc?
 
Atata timp cat nu te lauzi este ok, dupa ce incepi sa te lauzi si sa afle lumea, totul se strica. Stiu din propria experienta.
As face tot ca el, daca aduce bani de ce sa mai vand backlink?
 
Eu am rezistat sa nu ma laud cu incasarile din Youtube.
Anul Trecut Am avut incasari frumoase rau. mai ales pe la sfarsitu anului...(vezi poza)
Anul asta sa dus perioada de aur... de cand cu noile schimbari.... acceptare a monetizarii, demonetizare pt reupload...
 
Ultima editare:
Eu am rezistat sa nu ma laud cu incasarile din Youtube.
Anul Trecut Am avut incasari frumoase rau. mai ales pe la sfarsitu anului...(vezi poza)
Anul asta sa dus perioada de aur... de cand cu noile schimbari.... acceptare a monetizarii, demonetizare pt reupload...
Cu ce tip de canal?
 
Loading...
Back
Sus