Locuri de munca bine plătite care se caută

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pe zi ce trece lumea se schimbă si sectoare/structuri apar si dispar peste noapte.

Din cautarile mele am văzut/găsit ceea ce se cauta acum si se câștiga bine.

Le voi pune in ordinea de la cel mai usor pana la cel mai greu.

1. PPC master
Daca nu esti maestru in domeniu atunci poti alege cursuri gratuite de la google school unde iti da si cerificat. Sau poti cauta info online cum se face.
Cat se câștigă?
Depinde de tine si clienți. Din ce am văzut se cere o suma lunara de minim 500$ care poate ajunge si la 3000$ plus un procent din bugetul de publicitate.
Ieri am văzut un exemplu la un freelancer unde a prins un client cu buget de 200.000$ din care 10% sunt a lui plus 1000$ pe luna.
Normal ca are un target cu acest buget insa daca stii sa iti faci treaba il poți realiza usor.
Ce vei face?
Te ocupi de campaniile publicitare online pentru clienții, google ads, Facebook, Twitter, tiktok, etc.

2. Social media master
Aici ai grija de canalele social media unde trebuie sa postezi conținut care sa mențină pagina/canalul ei desigur sa crească.
Cat se plătește?
Se plătește pe oră sau lunar si depinde de cate pagini are clientul, volumul de muncă
Maximul pe acest job am văzut 5000$ pe luna.

3. Research master
Cati info despre ceva, faci liste sau ce are nevoie clientul. Aici e bine daca ai cunoaște bune de căutare info online, trucuri pentru ca te va ajuta sa găsești info mai repede, plus acces la multe siteuri si in vpn bun este recomandat, mai ales daca iti este cerut sa faci research pe o anumită țară. Cu vpn poti vedea info afisate pe tara respectiva care sunt diferite cand cauti tu din Romania.
Cat se plătește?
Depinde mult de proiect si client.
Eu taxez in special pe ora de munca dar si per proiect, depinde cum iti iese mai bine.
Pe ora de la 20$ si per proiect minim 50€ daca nu include mai mult de 2 ore de munca. Le adaptezi dupa dupa nevoile tale. Am scris pe forum cum poti taxa , face un pret si recomand sa-l citiți.

4. Coder/programator
Daca ai cunoștințe bune in noile limbaje sau Framework sansele sa găsești ceva cresc considerabil.
Cat se plătește?
Din ce am văzut minimul este 20$ pe ora iar media este 75$ pe ora. Depinde mult de timpul necesar si cat de "strâns" este clientul.

5. AI - inteligenta artificiala
Este greu pentru ca trebuie sa stii bine insa si veniturile sunt pe măsură. Din ce am văzut platile anuale sunt intre 250.000 - 500.000$ pe an.

Daca esti foarte bun si reușești sa intri la o firma mare poti primi o suma destul de mare la semnare, beneficii, salariu mare și multe altele lucruri.
Pentru exclusivitate care mai toate firmele cer se oferă salariu so beneficii si mai bune.

Daca mai știți si altele, va rog postați mai jos.

Bonus.
Daca lucrati cu clienții americani e recomandat sa aveți cont in America si pentru asta puteti folosi TransferWise unde poti avea cont in America gratis.
Din motive care nu le înțeleg acestia au o reticență cand vine sa plătească oameni care sunt din afara Americii sau nu au cont in America.
 
Loading...
Back
Sus