Loc de dat cu capul

Acum câteva zile am avut o discuție pe pagina ambasadei americane la București pe Facebook.

Dupa cateva ore mi-a fost redus accesul la pagina, apoi orice comentariu vreau sa postez oriunde nu merge din prima, trebuie sa dau de 3-5 ori sa fie postat si nu mereu merge.

Sunt deconectat de la Facebook la cateva ore si mereu trebuie sa mă loghez plus un mesaj de genul "pentru securitatea dvs trebuie sa urmați pasii, etc,etc". Inainte de asta nu pateam asta.

Apoi tot din acel moment imi dispar numere din agenda telefonului.
Sunt persoane care vorbesc zilnic si pur si simplu mi-a dispărut contactul lor.

La fel tot de atunci roforum este atacat rau de tot din doua locații conform cloudflare, china și Romania.

Tiktok se incarca foarte greu acum, la fel Instagram, Reddit si mai peste tot unde intru.

Google translate traducere ce vrea el.
Exemplu: pun ana are mere si îl traduce o fata a plecat la mare sa se distreze. :)

Primesc apeluri de la numere ciudate si nu vorbește nimeni.

Cand sun pe cineva durează foarte mult pana se conectează si apoi se aude ciudat.
 
Imi cer scuze de limbaj, dar v-ați dus pe *** toti.
Ati văzut ce modificare a fost făcută la codul penal?

Nu va iesi nimeni in strada pentru asta ca stăpânul nu a comandat acest lucru si nu a fost făcută de guvernul PSD.

Felicitări.
Sa mă anunțați cum e la mititica, doar ca ai scris, spus ce gândești.
Si mai spuneți ca Rusia este rea. Ce gluma bună.

La opiniile care le am, acum nu mai pot veni in Romania.
Felicitări, ati reușit.
 
Ma enerveaza rau astia cu SayNotoRussia.
Nu pot accesa nimic ca imediat se deschide un pop cu pagina lor de rahat.
Nu mai pot face nimic si trebuie sa inchid prima data pagina si apoi sa revin.
cati bani au in puii mei sa tina o campanie de atata timp prioritara pe popads? Ca doar ei vad ca mai ruleaza aceasta campanie.
Daca va raporteaza userii ca li se blocheaza site sau player pe site vostru sa stiti ca din cauza asta.
Sa fac ceva pe ei, scuze de limbaj, dar ma dispera.
 
Verificați conturi mai vechi care au fost blocate pe Facebook.
Eu am verificat ieri doua conturi care au fost blocate si acum vad ca sunt active, ma.pot loga si utiliza.

Cel principal care este blocat de 2 ani inca nu ma pot conecta.
 
Azi am auzit ceva foarte interesant.
Stiti ca sunt multe voci care ii spun lui Elon musk ce sa faca cu banii, ce sa cumpere, unde sa doneze, etc.

Cineva a spus:
Prima data fa tu 50 miliarde de dolari si apoi sa vedem daca accepți sa iti spuna cineva ce sa cumperi, ce sa faci cu banii tai.

Cred ca spune totul.

E simplu sa dam sfaturi ce sa faca x cu bani care nu-i avem noi.
E simplu sa oferi ceea ce nu ai dar nu când ai acel lucru.

Imi aduc aminte de următorul lucru care l-am mai scris aici.

Doua persoane discutau.

Daca castigi la loterie imi dai un Ferrari, o casa si 1 milion de euro?
Desigur ca iti dau.

Imi dai doua ouă?
Nu pot sa iti dau.
 
Cum am primit scam de 400$? Simplu

Pasul 1 - pune la vânzare bitcoin pe localbitcoins folosind paypal.

Pasul 2 - Acceptă un trade cu cineva din Kenya pentru că te gândești "poate nu sunt chiar toți la fel, hai să nu generalizez".

Pasul 3 - cere toate verificările de care ai nevoie în caz de o dispută paypal. Cum contul de localbitcoins e verificat cu pașaportul persoanei, nu are ce se întâmpla rău dacă cere refund pe paypal, contul fiind cu același nume.

Pasul 4 - așteaptă ca acea persoană să își schimbe numele pe paypal și să îl verifice cu alt pașaport decât cel de pe localbitcoins și să ceară refund (de fapt numele a fost schimbat de minim 4 ori pe paypal, cam mi-am dat seama de ce, dar nu vreau să vă ajut să deveniți scammeri, deci nu detaliez)


Partea interesantă ? Pe localbitcoins nu poți pune la vânzare mai mult btc decât deții, iar el avea pus în vânzare BTC în valoare de 24 000$. Eu am contactat echipa de suport de la localbitcoins și ei i-au suspendat contul cu tot cu acei bani în el (până rezolvăm noi problema), iar cât a durat disputa, el s-a conectat de zeci de ori și nu a spus nimic, astfel nu îi e frică să piardă acei 24 000, deci cred că omul are plan și cum să îi scoată pe ăia. Desigur, primul mesaj al său ca răspuns pe localbitcoins a fost "I did not open a dispute, you are the scammer", venit la vreo 5 minute după ce s-a terminat disputa. (Disputa a durat peste o săptămână, timp în care nu a răspuns niciodată)

Am făcut aproape o sută de tranzacții pe localbitcoins, și aceasta este prima cu cineva din Africa, de asemenea este prima dispută deschisă de cineva.

M-a făcut experiența să generalizez când văd o persoană care aparține unui grup anume? Da
 
Nu stiu ce ai facut dar se stie, nu cumperi cripto niciodata cu paypal, mai ales daca afla paypal de asta iti suspenda ei contul pentru ca nu permit.
Cea mai buna sursa de plata este cea care face trasfer la ghiseu pentru ca e mai complicat de facut refund.

Imi pare rau ce ai patit si ma bucur ca ai postat aici sa vada si altii.
Pe localbitcoins nu poți pune la vânzare mai mult btc decât deții, iar el avea pus în vânzare BTC în valoare de 24 000$.
Sunt mana in mana cu scamerii. Pentru tine exista o regula, pentru altii sunt altele
Din cate stiu eu ei lucreaza doar cu escrow deci ceva ciudat este.
nu poți pune la vânzare mai mult btc decât deții, iar el avea pus în vânzare BTC în valoare de 24 000$
Asta nu stiam si trebuie sa fie o problema undeva.
Ai recuperat banii pana la final?
 
Nu stiu ce ai facut dar se stie, nu cumperi cripto niciodata cu paypal, mai ales daca afla paypal de asta iti suspenda ei contul pentru ca nu permit.
Știu că paypal are și secțiune specială pentru US pentru crypto, deci nu știu, așa era, dar am vorbit cu echipa lor de suport despre asta și nu au zis nimic de rău despre crypto, chiar și în dispută am scris despre BTC și nu mi-au închis încă contul))


Asta nu stiam si trebuie sa fie o problema undeva.
Ai recuperat banii pana la final

Momentan mai aștept să răspundă localbitcoins, cică ziceau să le spun cu ce se termină disputa, poate mi-i returnează ei din contul său până la urmă, dar nu am speranțe prea mari. Din 24 000, 400 ar avea de unde
 
Pai conform lor BTC nu pleaca catre tine pana nu trimiti tu banii si el conforma, abia dupa aia ei vor da durmu la BTC.
Daca tu ai platit si paypal poate confirma cine a a facut disputa, ar trebui sa castigi fara problema si sa recuperezi suma pierduta.
 
Pai conform lor BTC nu pleaca catre tine pana nu trimiti tu banii si el conforma, abia dupa aia ei vor da durmu la BTC.
Daca tu ai platit si paypal poate confirma cine a a facut disputa, ar trebui sa castigi fara problema si sa recuperezi suma pierduta.
Păi vezi că eu am vândut btc, el a trimis banii pe paypal atunci, eu am confirmat, iar el a deschis disputa în paypal peste 10 zile după ce a avut loc tranzacția pe local
 
Atunci slabe sanse sa recuperezi.
Nu inteleg cum ai acceptat paypal, cand are rata cea mai mare de scam.
Hai sa spunem ca facem noi doi sau cativa de aici care sunt de incredere o tranzactie de gen, dar cu necunoscuti niciodata.
Sper ca localnitcoin sa te ajute, dar nu ar trebui sa iti faci sperante mari.
 
nu mi-as face griji, cei de la localbitcoins o va rezolva cu siguranta.
pot stii cine e baiatul ala?
de obicei fac schimburi cu romani. dupa 2-3 tradeuri acolo, am ajuns sa avem zeci in afara platformei.
 
pot stii cine e baiatul ala?
Chassy01

Am primit acum răspuns de la local, i-au dat ban la cont

IMG_20220502_214540.jpg



Nu inteleg cum ai acceptat paypal, cand are rata cea mai mare de scam
Eu am zis de situație doar pentru că e "loc de dat cu capul", nu e plăcut, dar nu este sfârșitul lumii, adică la ei oricum bitcoinul se vinde cu 2-3 mii peste prețul pieței, iar eu vând cu paypal la încă vreo 3 mii peste cei deja adăugați, per total sunt mult pe plus la tranzacții, dar oricum e enervant când se găsește cineva de genul.

Dacă nu o să își poată recupera contul, el pierde mai mult decât mine))
 
Loading...
Back
Sus