Loc de dat cu capul

Totusi ceva ciudat este. Nu vad oameni in stradă sa protesteze împotriva acestei legi/decizii.
Acum 2 ani ieșeau pentru orice.
Trăim într-o lume foarte ciudată.
 
Totusi ceva ciudat este. Nu vad oameni in stradă sa protesteze împotriva acestei legi/decizii.
Acum 2 ani ieșeau pentru orice.
Trăim într-o lume foarte ciudată.
Dar de unde să iasă Alex atâta timp căt noi nu suntem uniți. Eu am postat pe grupurile mele indemn la protest imediat după pandemie și mi-au sărit în cap oamenii. Le place dictatura ... ei au primit toate drepturile fundamnetale de-a gata din acest motiv renunța atât de ușor la ele.
 
. Eu am postat pe grupurile mele indemn la protest imediat după pandemie și mi-au sărit în cap oamenii.
Metoda asta nu merge si te poti inspirat de ce face tabara adversa. Nu spun decat foarte rar sa iesi la proteste,cel putin nu public.
Trebuie sa sadezi samanta prima data ai apoi sa o uzi pentru a creste si in final lumea va iesi.
Nu mai merge ca acum 100 de ani cand le spuneai la oameni sa iasa si acestia o faceau. Acum lumea e putin mai inculta sa spun asa si trebuie sa folosesti alte metode.
Stii ca poti face pe cineva prost fara sa-i spui ca este prost. Daca intelegi asta, atunci poti adapta mesajele tale ca lumea sa asculte.
 
Metoda asta nu merge si te poti inspirat de ce face tabara adversa. Nu spun decat foarte rar sa iesi la proteste,cel putin nu public.
Trebuie sa sadezi samanta prima data ai apoi sa o uzi pentru a creste si in final lumea va iesi.
Nu mai merge ca acum 100 de ani cand le spuneai la oameni sa iasa si acestia o faceau. Acum lumea e putin mai inculta sa spun asa si trebuie sa folosesti alte metode.
Stii ca poti face pe cineva prost fara sa-i spui ca este prost. Daca intelegi asta, atunci poti adapta mesajele tale ca lumea sa asculte.
Eu am postat in raspunsul postarii tale vizavi de legea respectivă... si iti dai seama ca in cateoria asta ma includ eu , tu si altii care castiga un ban online insa eu facut anuț vizavi de dreptul copuiilor de a respira liber... de a se juca cu ceilalti copii... pentru ca in momentul asta ei nu au voie sa se joace unii cu altii... nu pot juca fotbal, nu pot juca handbal, volei sau coarda... nu pot sa se imbrațiseze si toate aceste lucruri sub pretextul ca o să moară bunica....
Sunt cativa neomarxisti pe forumul tău și ne judecă că pentru o mască facem atâtata tam tam.
Frate...!!!??? E vorba despre distrugerea societății... Copii și așa erau prost dezvoltați că nu au apucat și trăit timpurile noastre să se dea cu sania să joace baba oarba si cate și mai cate trăiri naturale. Sa se urce in copac după corcoduse...
Acesti neomarxisti vor să distrugă toată generatia de copii actuală va fi educată in acest mod.
 
Am facut ieri o cafea atat de tare ca am obosit încercând sa adorm si tot nu putem dormi.

O simpla vorba poate face multe probleme.
Discuție amicala cu niste amici, cand la un moment dat spun:
Stii cum poti face viata un calvar vecinei de sus?
Intepi prezervativele.
Ea îmi spune: si el poate face la fel nu?

Răspund ca da si imediat amundoi se scuza si pleacă acasa.
 
Youtube incearca sa ma manipuleze legat de Putin.
Zilnic primesc notificari de Youtube cu titluri de genul:
  1. Reporter X si-a batut joc de Putin la conferinta x
  2. Vezi cum a dat de pamant Y cu putin la Z event
Uneori intru si titlul la video nu are legatura cu ceea ce scria in notificare, ba chiar iese Putin iese bine in acel video.

Nu sunt abonat la nimic care sa includa Putin sau alt sef de stat, insa sunt singurile notificari care le primesc.
 
Esti asa norocoasa. Nu sunt norocoasa, dece spui asta?
Pai ai zburat cu avionul, ai vazut norii de aproape, ai zburat deasupra norilor.
Dar asta nu e noroc, e nimic.
Poate pentru tine, insa eu nici nu visez sa am o bicicleta, sa zbor vreodata, nici prin minte nu mi-a trecut.

Apreciaza ceea ce ai.


Doua fete in aeroport veneau acasa, pe una o astepta tatal ei.
Cand au iesit tatal la una cu o chitara a inceput sa cante, la care fata lui ii spune prietenei ei, ca e un prost si o face de rusine.
Cealalata se duce la tatal prietenii ei si incepe sa cante cu el, ba chiar la final ii da o imbratisare, iar fata lui iese afara pentru ca`i era rusine cu tatal ei, care nu o mai vazuse de cativa ani.

La final fica o intreaba de ce a facut asta, nu ai vazut cat de injositor si urat a fost?
As fi vrut ca tatal meu sa faca asta cand vin acasa si mai ales sa fie inca printre noi.
 
Multi oameni cu studii sunt prosti.
Cei fara studii incep certuri, sa se bata fara motiv pentru a ascunde ca nu au studii

Nu`ti strica ziua tie si altora pentru ca ai studii sau nu.
 
Care e diferenta intre un pat si un TV?
Cineva care traia intr-o casa foarte saracacioasa si care era foarte sarac a fost intrebat.
Dece ai un Tv atat de mare si in loc de pat ai simpla patura intinsa pe jos?
Cum poate un Tv sa fie mai important decat un pat bun in care sa dormi bine?

Ei bine, patul te tine in mahala, in saracie pe cand TV te ajuta sa evadezi, sa vrei mai mult, sa speri/doresti mai mult.
 
Care e diferenta intre un pat si un TV?
Cineva care traia intr-o casa foarte saracacioasa si care era foarte sarac a fost intrebat.
Dece ai un Tv atat de mare si in loc de pat ai simpla patura intinsa pe jos?
Cum poate un Tv sa fie mai important decat un pat bun in care sa dormi bine?

Ei bine, patul te tine in mahala, in saracie pe cand TV te ajuta sa evadezi, sa vrei mai mult, sa speri/doresti mai mult.
Televizorul a ajuns un mijloc de manipulare și chiar te ține în mahala. Acum internetul te ajută să evadezi ...asta pânâ când când nu va fi cenzurat și ăsta.
 
Salutari,se merita sa imi incep o afacere sau sa cumpar direct site-ul?
Este vorba de cresterea organica a Retelelor de socializare...

Astept parerile voastre sincere,nu la misto sau alte chestii de genul..Va multumesc

P.S. este vorba despre acest site = Urmărește-mă | Magazin oficial " Site-ul este pus la vanzare pe OLX "
 
Ultima editare:
Salutari,se merita sa imi incep o afacere sau sa cumpar direct site-ul?
Este vorba de cresterea organica a Retelelor de socializare...

Astept parerile voastre sincere,nu la misto sau alte chestii de genul..Va multumesc

P.S. este vorba despre acest site = Urmărește-mă | Magazin oficial " Site-ul este pus la vanzare pe OLX "
Si de unde stii ca nu e teapa?
 
Loading...
Back
Sus