Loc de dat cu capul

Pe facebook azi un tip care arata ca interlop dar educat si o domana pe la 40 de ani care traieste in italia si a uitat limba romana, asta conform acesteia.
La un moment dat incepe sa se laude cate mesaje necitite are si careri de prietenie. Acum vine faza cea mai tare: Facebook a amenintat-o in repetate randuri ca trebuie sa accepte toate cererile de prietenie chiar daca a atins limita de 5000 si sa citeasca si raspunda la toate mesajele care le primeste.
 
Tableta si telefonul meu au al saselea simt. :D
Daca le las singure pentru o perioada nu primesc nici o notificare, insa imediat ce le iau in mana, fara sa le deblochez incep sa turuie, toate notificarile incep sa apara de la ultima oara cand am le-am avut in mana.
La voi asa este, e normal sa faca asta?

O alta chestie ciudata este cu mouse care in loc de un click da doua, indiferent cat de atent sunt la fel face. Ma gandesc ca de vina e degetul meu care se misca prea rapid pentru ca am schimbat 3 mouse noi si la fel.
Probleme cu degetul este si pe tableta/telefon unde nici nu ating doar stau cu degetul pe link X si buf... am dat click fara sa imi dau seama.
 
Tableta si telefonul meu au al saselea simt. :D
Daca le las singure pentru o perioada nu primesc nici o notificare, insa imediat ce le iau in mana, fara sa le deblochez incep sa turuie, toate notificarile incep sa apara de la ultima oara cand am le-am avut in mana.
La voi asa este, e normal sa faca asta?

O alta chestie ciudata este cu mouse care in loc de un click da doua, indiferent cat de atent sunt la fel face. Ma gandesc ca de vina e degetul meu care se misca prea rapid pentru ca am schimbat 3 mouse noi si la fel.
Probleme cu degetul este si pe tableta/telefon unde nici nu ating doar stau cu degetul pe link X si buf... am dat click fara sa imi dau seama.

La mine nu face asa
 
Cat ajut eu facebook.
Your Romanian contributions have been used over 2.1B times this month. Sunt bun in puii mei. :D
Sa stti ca atunci cand facebook va afiseaza texte in Limba Romana, o mare parte din ele sunt traduse de mine. :D Hehehehehe
 
Asta m-a durut si pe mine :)))
 
Cineva mai informat are idee de ce bacnota de 200 si 500 euro nu mai poate fi schimbata la casele de schimb valutar?
Depinde de tara insa motivul general este din cauza la riscul de fals. In UK si Spania doar la banca poti schimba aceste bilete si daca mergi la orice magazin cu orice bilet mai mare de 20 euro se uita ciudat la tine si doar in cazuri rare schimba de 50 sau 100. Insa 200 sau 500 e ca si cum nu ai avea bani in buzunar pentru ca nimeni nu-i va schimba sau va accepta plata.
 
Cineva a zis o vorba si cred ca a fost foarte smart si patit.

Nu crede niciodata in totalitate ce spune o persoana, pentru ca una spune, una gandeste si alta face.
 
Loading...
Back
Sus