Virus loadtestertool.xml

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Astazi am dezarhivat un backup la un site. La nici 5 minute imi apare o eroare si apoi connect to partia D://loadtestertool.xml. Am dat cancel si apoi nu mai vedea partitia deloc. Cum majoritatea programelor mele ruleaza pe partia D: imi blocase aproape totul.
Indiferent ce faceam nu ma puteam conecta la partia D unde era folderul de la backup.
Am cautat pe google loadtestertool.xml si majoritatea care le-am gasit cu acest fisier sunt hacked. Acum daca ma gandesc ca propritarul la site se plangea mereu ca site se incarca greu sau load foarte naspa, pot trage concluzia ca ar putea fi de la acest fisier.

Continutul la fisier este acesta:
Cod:
<ipaddresses>
<!--
 this wildcard allows all IP addresses to load test your website 
-->
<ipaddress>*</ipaddress>
<!--
 this setting allows only specific IP addresses to load test your website 
-->
<ipaddress>127.0.0.1</ipaddress>
</ipaddresses>

A trebuit sa dau reboot la calculator si sa sterg fisierul din cmd.

Pentru moment pun tag-ul de virus la acest fisier si recomand sa verificati hostul daca`l aveti, mai ales daca sunt probleme load.
 
Depinde cum este folosit , poate fi in virus pentru anumite persoane sau un program ajutator pentru coderi sau webmasteri avansati .Eu nul vad ca pe o amenintare.

Dece? simplu este facut dupa mentalitea celor de la hp acele hp g250 mai vechi .iti dadeau in fisier de recuperare (aceasta este doar un exemplu din care imi aduc aminte acum )

<ipaddresses>
cu ipad address

dupa care
IP addresses to load test your website
pentru teste , exact cum am spus depinde cum il folosesti .

La fel si in jocuri se intampla aceias chesties sub alta denumire , arata ip, login , istoric etc .

mai degraba este mult mai periculos WireX dar bine aici intram in domeniul de app
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus