Lista fintech uri / banci din Europa si din lume, operabile din Romania ...

stef11

Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor . M am gandit ca ar fi utila deschiderea unui topic in care, cine doreste, cine pofteste sa impartaseasca din experienta personala legata de fintech uri / banci din exteriorul Romaniei si care pot fi creeate /accesate / operate conturi de utilizator de pe teritoriul Romaniei .
Voi incepe eu :
  • Revolut
  • Transferwise
  • Leupay

Rog colegii sa completeze .
Multumesc .
 
Salutare tuturor . M am gandit ca ar fi utila deschiderea unui topic in care, cine doreste, cine pofteste sa impartaseasca din experienta personala legata de fintech uri / banci din exteriorul Romaniei si care pot fi creeate /accesate / operate conturi de utilizator de pe teritoriul Romaniei .
Voi incepe eu :
  • Revolut
  • Transferwise
  • Leupay
Rog colegii sa completeze .
Multumesc .
leopay este acum numele..dezavantajul la acestea este ca au comisioane mari pt retragerea de la atm + transfer SEPA etc ..pe cand la BT ING RAIFFEISEN E ZERO LA RETRAGERE SI MULTE ALTE OPERATIUNI
 
aveti grija cu revolut ala ,am auzit ca le blocheaza la multi bani si sume mici ,dupa scandalul ce l-au avut acum cateva luni cu spalarea de bani,acu au facut sistem ce blocheaza bani si cere detalii si dovezi despre ce faci cu bani si etc... sau prostit
 
salut este bun monese dar trebuie folosit doar in uk si daca intri pe aplicatie din alta tara iti va bloca si aplicatia si cardul asa ca ai grija
 
eu zic doar ce am patit in uk am intrat pe ip de romania pe aplicatie si a fost cardul blocat cu tot cu bani
 
moonese poate fi folosit in Romania ,au reclame pe facebook,odata ce promoveaza in Romana reclame si in Romania inseamna ca e si pt Romania disponibil
 
monese.com au si suport telefonic pentru Romania. Asta deduc de aici:
Cod:
https://monese.com/eu/ro/contact
 
Bani care ii bagi in cont sunt bani tai si poti sa ii foloseti imediat ... nu blocheaza banii ...
am citit ca se plang multi ca li se blocheaza bani si li se cere acte cu dovezi,si nu vorbesc de sume mari ci sume mici, au avut un scandal cu spalare de bani si de atunci fac prostiile astea ...nu mi se pare normal sa iti blocheze cateva sute de lei ..eu nu am incredere in revolut ala...
 
Eu folosec serviciu asta din ianuarie si nu am avut probleme si am facut transferruri bancare am restras de la bancomate din strainatate am facut plati pe aliexpres si pana acum a mers perfect
 
La lista
se poate adauga si ht tps:// www. bunq.com/features/travel-card ( fara spatii ) ...
se poate face cont din Romania .
 
Loading...
Back
Sus