Lista fintech uri / banci din Europa si din lume, operabile din Romania ...

stef11

Member
Registered
VIP Club
Salutare tuturor . M am gandit ca ar fi utila deschiderea unui topic in care, cine doreste, cine pofteste sa impartaseasca din experienta personala legata de fintech uri / banci din exteriorul Romaniei si care pot fi creeate /accesate / operate conturi de utilizator de pe teritoriul Romaniei .
Voi incepe eu :
  • Revolut
  • Transferwise
  • Leupay
Rog colegii sa completeze .
Multumesc .

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor . M am gandit ca ar fi utila deschiderea unui topic in care, cine doreste, cine pofteste sa impartaseasca din experienta personala legata de fintech uri / banci din exteriorul Romaniei si care pot fi creeate /accesate / operate conturi de utilizator de pe teritoriul Romaniei .
Voi incepe eu :
  • Revolut
  • Transferwise
  • Leupay
Rog colegii sa completeze .
Multumesc .
leopay este acum numele..dezavantajul la acestea este ca au comisioane mari pt retragerea de la atm + transfer SEPA etc ..pe cand la BT ING RAIFFEISEN E ZERO LA RETRAGERE SI MULTE ALTE OPERATIUNI

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
aveti grija cu revolut ala ,am auzit ca le blocheaza la multi bani si sume mici ,dupa scandalul ce l-au avut acum cateva luni cu spalarea de bani,acu au facut sistem ce blocheaza bani si cere detalii si dovezi despre ce faci cu bani si etc... sau prostit

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
moonese poate fi folosit in Romania ,au reclame pe facebook,odata ce promoveaza in Romana reclame si in Romania inseamna ca e si pt Romania disponibil

Nidweb

Well-Known Member
Registered
Full Member
monese.com au si suport telefonic pentru Romania. Asta deduc de aici:
Cod:
https://monese.com/eu/ro/contact

Reclama

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Loading...
Sus