Link site filme online .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Dupa cum spune si titlul ma intereseaza parerea voastra despre un link pe un site de filme online .
Acest link se va pune pe un site de filme online cu vechime de cativa ani cu PA si DA mare catre un site tot de filme online dar facut recent .
Care va fi varianta cea mai buna link pus catre acest site de filme online pus in index sau pus pe un cuvant cheie intr-o descriere la un film ?
Mai inainte mi s-a sugerat sa pun si intr-un aticol cat si in index , insa in index sa fie pe cuvant cheie dar pus intr-o fraza gen vizioneaza filme online hd sau bluray , cuvant cheie fiind doar filme online , voi ce parere aveti ?
 
Cel mai bine este notificare in articol pe un keyword sau combinatie de keyword relevante cu link catre vrei sa trimiti lumea.
In acest fel google ii va oferi mai multa importanta decat daca e pus in sidebar sau in footer.
Apoi pentru a anunta google de link, trebuie sa faci ping la articolul respectiv.
 
Deci dupa cum spui si din cate am inteles , pui in articol link pe cuvinte cheie si atat , nu mai are rost sa il pui si in index ?
 
Deci dupa cum spui si din cate am inteles , pui in articol link pe cuvinte cheie si atat , nu mai are rost sa il pui si in index ?
Acum depinde care sunt intentiile tale.
1. Sa trimiti vizite catre acel site, atunci e bine sa-l pui in articol, index si oriunde poti si ai loc.
2. Daca vreti doar sa transferi autoritate catre acel site, sa aiba backlink pe un site cu DA/PA mare atunci doar in articol. Faza este ca nu trebuie pus doar intr-un articol. La un anume interval de timp poti pune si pe alte articole, dar sa nu fie pe acelasi link. Ma refer sa nu fie pe homepage ci pe articol sau categorie. Da mai bine asa.
 
Ok ,am inteles in mare ce spui , momentan am pus in articol cu doua linkuri , unul spre home page celalalt spre film direct despre care se vb in articol .
Si ma intereseaza doar PA si DA , traficul mai putin .
 
Loading...
Back
Sus