Limitare viteza upload servere

Adrian Adrian

Active Member
Registered
Full Member
Buna seara! De ieri am vazut ca am limita de upload la serverele de orice tip, Dailymotion, Ok, Vimeo, Netu, Openload etc.
Desi la un speedtest imi apar 50mbps up/ down, viteza reala!, pe servere incarca abia cu 1 mbps real. Sa se fi aplicat filtre cu legea aia si din cauza asta sa fie viteza limitata?
Mai intampina cineva problema asta? Va multumesc!
Mentionez ca internetul este de la Telekom
 
Buna seara! De ieri am vazut ca am limita de upload la serverele de orice tip, Dailymotion, Ok, Vimeo, Netu, Openload etc.
Desi la un speedtest imi apar 50mbps up/ down, viteza reala!, pe servere incarca abia cu 1 mbps real. Sa se fi aplicat filtre cu legea aia si din cauza asta sa fie viteza limitata?
Mai intampina cineva problema asta? Va multumesc!
Mentionez ca internetul este de la Telekom
aia din speed test este latimea de banda 50/8 = 6mbps viteza reala .. am incercat eu acum sa incarc un video pe netu si incarca cu aceiasi viteza de saptmana trecuta,nu vad nicio schimbare .
 
daca si acolo pe youtube iti incarca greu e ceva de la provider sau computer , mie imi incarca cu viteza normala ca si saptamana trecuta,am patit odata sa imi scada viteza de download si a fost problema de la laptop,dupa ce i-am dat restart si-a revenit...
 
Viteza de upload/download pe speedtest.net se face pe cel mai aproape server de providerul tau. Daca esti din Romania si e vorba de RDS, am impresia ca RDS are probleme pe extern de vreo 24-48 de ore pentru ca si eu am vazut ceva viteze scazute pe extern.
 
Loading...
Back
Sus