Scam laptopmall.co.uk, comcoll.com, hex5.com - Scam pe facebook cu aceste site-uri

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De aproape o luna ruleaza niste reclame pe facebook care sunt scam 100%. @cnusi a postat si el aici cerand info. Dupa ce am cautat pe net cateva zile am descoperit ca toate acestea apartin unui roman pe nume Cristian petre Iancu care locuieste la adresa de mai jos.
Cod:
Cristian petre Iancu 
49 hallgate
Holbeach
Lincolnshire
PE127JA
United Kingdom

Telephone Number:07795925831

Domeniile sunt inregistrare pe nume fake de prin usa si uk si daca le cautati pe fake name generator le gasi exact cu datele care apar la whois.
Sub nici o forma nu cumparati daca vedeti oferte ca cele de mai jos pentru ca pierdeti banii si in acelasi timp oferiti datele la card care pot fi vandute sau retrage bani mai tarziu.

Pentru a mentine reclamele atat timp si destul de agresim e nevoie de bid si buget mare. Presupun ca reclama ruleaza prin acel timp de conturi indiene iar banii e posibil sa vin din conturi hacked.
Mai jos aveti cateva din ofertele care ruleaza pe facebook de ceva vreme.
Lista de site-uri este mai mare si cand voi avea timp postez restul cat si link catre paginele de facebook.
laptopmall.co.uk, comcoll.com, hex5.com

Adrese de e-mail folosite:
[email protected]


scam.jpg scam1.jpg scam3.jpg Screenshot_20171013-153853.jpg Screenshot_20171013-154106.jpg Screenshot_20171013-155210.jpg Screenshot_20171013-155449.jpg Screenshot_20171014-010242.jpg Screenshot_20171014-174908.jpg
 
Ultima editare:
Inca unul urmand acelasi format,
[email protected]
telefon scam.png

Cod:
lista site-uri asociate
cameramostfair.club
downjacketcan.com
rbshop.in
botasshoppingstore.com
cellmostshow.club
Mai sunt si altele.
 
Ultima editare:
probabil găsesc și finantare de la fraieri
Pai am vazut ca unele reclame sunt rulate pe pagini/conturi oficiale si pana se prinde autorul de hack, ei isi scot banii.
Eu am facut raport la toate si facebook nici acum nu le-am dat jos. Daca banii curg, atunci pentru ei este bine.
 
Loading...
Back
Sus