Lansare oficiala a retelei YouTube NetWorkRomania.com

Sapioit

Active Member
Registered
Full Member
Just my 2 cents, dar n-ar fi o idee buna sa ai inca un concurs cu primele 5 persoane care aduc 500 de canale active sa primeasca €50? Multe persoane poate nici nu-si incearca norocul fiindca numerele sunt prea mari pentru a fi realiste, pentro Romania.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Just my 2 cents, dar n-ar fi o idee buna sa ai inca un concurs cu primele 5 persoane care aduc 500 de canale active sa primeasca €50? Multe persoane poate nici nu-si incearca norocul fiindca numerele sunt prea mari pentru a fi realiste, pentro Romania.
Ai dreptate. Lumea se gandeste la numarul care pare destul de mare. Dar la un simplu calcul daca de pe urma fiecarui canal castigi cel putin 0.50 centi, atunci iti intra in cont lunar suma de 2500$.
Cei 500 euro sunt un bonus pentru munca depusa, care in final tot pe tine te avantajeaza.
Garantat vei castiga mai mult de pe urma unui canal, apoi faci tu calculele.

Pentru asta am facut doau retele. Una pe romania si una pe extern, dar se pot folosi amundoua pentru orice tara. Adoua are ceva cerinte in plus, dar se merita efortul.

Ma voi gandi si la sugestia ta cu cei 5 care sa primeasca 50 euro fiecare.

Sapioit

Active Member
Registered
Full Member
Ideea e ca daca poti sa strangi 5000, oricum vei avea passive income, si de aia €5k nici nu-ti mai pasa. Pana ii strangi sigur o sa ai mai mult passive income decat aia € 5k. Problema e la conturile mai mici care au mai putine canale atasate. La ei va fi diferenta cea mai mare si, deci, este mai probabil ca ei sa se isi dea silinta sa ajunga la acel numar, decat o persoana care sa ajunga la 5k.

Eventual, poti schimba oferta astfel incat primii 5 sa primeasca €0.1 pentru fiecare refferal la fiecare din urmatoarele numere atinse, pentru a creste probabilitatea ca lumea sa-si dea interesul.Intrucat nu castiga acum umpic si dupa mai merita efortul; daca 50 a fost usor, cat mai e pana la 500? Apoi pana la 2000? Apoi pana la 5000?. Give them a reason to keep going at it!

Si nu e musai sa le platesti de mai multe ori acelasi refferal. Uite un exemplu de ce ai putea face, lucru care creste probabilitatea de a ave mai multi useri inscrisi:
- Level 1: 50 refferals - 5€ - 8 winners
- Level 2: 500 refferals - 45€ - 4 winners
- Level 3: 2000 refferas - 150€ - 2 winners
- Level 4: 5000 refferals - 300€ - 1 winner

Astfel stimulezi existenta concurentei, in network-ul/network-urile tale.
50 refferals poate fi relativ usor. Dar cand pui conditia ca fiecare refferal sa fi facut minim 1€ pentru a fi considerat valid, din care 50 useri el primeste minim inca 7€, mi-se pare un trade-off pe masura. Fiindca 1. Stii ca acele canale produc ceva (degeaba 50 refferals daca imediat ce-au intrat in network nu mai fac deloc continut) si 2. ca un counter la incercarea de a trisa.

AlexH

Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Si nu e musai sa le platesti de mai multe ori acelasi refferal. Uite un exemplu de ce ai putea face, lucru care creste probabilitatea de a ave mai multi useri inscrisi:
- Level 1: 50 refferals - 5€ - 8 winners
- Level 2: 500 refferals - 45€ - 4 winners
- Level 3: 2000 refferas - 150€ - 2 winners
- Level 4: 5000 refferals - 300€ - 1 winner
Suna foarte bine si chiar asa voi face.
Multumesc foarte mult de idee.

Voi anunta concursul la inceputul lunii viitoare.

muzicah

New Member
Registered
@AlexH
am trimis mesaj pe privat insa nu imi raspunzi, te-am adaugat pe skype nimic, nu prea mai oferi suport

Ultima editare:

cnusi

Moderator
Membru personal
Moderator
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
posteaza pe forum problema la categoria respectiva si vei primi raspuns

AlexH

Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
@AlexH
am trimis mesaj pe privat insa nu imi raspunzi, te-am adaugat pe skype nimic, nu prea mai oferi suport
NU am primit nimic pe privat. Daca m-ai adagat pe skype te-am acceptat? Daca da, atunci scrie ceva. In fiecare zi primesc cam 5 cereri pe skype, la care dau accept dar nu ma apuc sa intreb pe fiecare ce doreste.
Asa cum a sugerat si @cnusi poti deschide topic si iti voi raspunde la orice intrebare.

Reclama

Stiri Monezi Virtuale

Reducere pentru Vacanta

Loading...
Sus