La multi ani Romania 2017 !!!

YooProJecT

Blogger
Registered
Banned
Acum 99 ani,s-a petrecut o mare schimbare in sufltetul României.
Dintr-un vers: "pofta ce am poftit-o eu" spus de Mihai ViteazuL,atunci când a unit cele 3 tari pentru o scurta durata din păcate.
Insa din fericire in data 1918 a avut loc "Marea Unire".
Atunci când s-au unit Transilvania,Basarabia si a Bucovinei cu Patria Mama (Regatul României)

La multi ani Romania !

FB_IMG_14954470293753245.jpg
 
Ultima editare:
A trecut o zi si ti-a raspusn fix ... nimeni ... hai la multi ani ! Ca sa nu te simti izolat, dar asa suntem noi ... plm
 
A trecut o zi si ti-a raspusn fix ... nimeni ... hai la multi ani ! Ca sa nu te simti izolat, dar asa suntem noi ... plm
Cand ai fost la ziua cuiva..si la ora 00:00 sa incheiat ziua? O , onomastica tine pana se termina bautura...
La Multi Ani ..ROMANIA...ori unde te-ai afla.

PS: Eu nu am stiut..nu mi-a aparut pe FaceBook..ca ar fi ziua cuiva astazi..:D:D:D
 
O mica corectie.
Romania s-a unit doar cu Transilvania in 1 decembrie 1918.
Cu Barasabia s-a unit in 27 martie si cu Bucovina în 28 noiembrie.

Am tot auzit azi chestia asta cu mandru ca sunt roman. De unde vine chestia asta cu 'mandria'?
De ce ai fi mandru de o chestie asupra careia n-ai avut nici o influenta si pe care n-o poti schimba oricum? Nu e ca si cum ai putea alege unde te nasti.

Una peste alta eu sunt pro globalizare. Trecutul sa ramana trecut, sa traim in prezent si sa privim spre viitor.
 
Cand ai fost la ziua cuiva..si la ora 00:00 sa incheiat ziua? O , onomastica tine pana se termina bautura...
La Multi Ani ..ROMANIA...ori unde te-ai afla.

PS: Eu nu am stiut..nu mi-a aparut pe FaceBook..ca ar fi ziua cuiva astazi..:D:D:D
Dai like la un post facut la 23:53 si comentezi la un reply dat la 00:09 ... pe bune daca va inteleg pe unii ... mai bine invatam sa fim respectuosi daca nu am invatat gramatica elementara.
 
Ultima editare:
O mica corectie.
Romania s-a unit doar cu Transilvania in 1 decembrie 1918.
Cu Barasabia s-a unit in 27 martie si cu Bucovina în 28 noiembrie.

Am tot auzit azi chestia asta cu mandru ca sunt roman. De unde vine chestia asta cu 'mandria'?
De ce ai fi mandru de o chestie asupra careia n-ai avut nici o influenta si pe care n-o poti schimba oricum? Nu e ca si cum ai putea alege unde te nasti.

Una peste alta eu sunt pro globalizare. Trecutul sa ramana trecut, sa traim in prezent si sa privim spre viitor.
Ai foarte mare dreptate,nu poți fi mândru in ziua de azi in starea in care se afla acum Romania.
Insa poți fi mândru datorita istoriei !
 
Dai like la un post facut la 23:53 si comentezi la un reply dat la 00:09 ... pe bune daca va inteleg pe unii ... mai bine invatam sa fim respectuosi daca nu am invatat gramatica elementara.
Greu sa intelegi...mai bine iti bagi *** direct....iar de gramatica limbi romane...scuza-ma Dom' Profesor ca nu ma ridic la nivelul tau ( sa sti ca imi dau silinta )...eu am facut scoala la Viena..nu in Romania..;)
 
Loading...
Back
Sus