Cultura

Member
Registered
Banned
In urma cu 30 de zile aproximativ individ in cauza a fost cooptat pentru a crea 2 site-uri
Ele au fost create partial
- Lipsa traducere completa meniu - subcategorii ele au ramas in engleza ( stupid pe unele ziare locale sa ai meniul partial tradus )
- Lipsa wiget si alte optiuni elementare din cealalt webssite si asa mai departe.
Dansul a primit acces intr-un reseller mxhost ( server dedicat ) unde se aflau 10 website-uri inclusiv 1 firma de expeditii , site de prezentare , magazin virtual si asa mai departe ( ce dansul nu avea nici o legatura )
In ciuda faptului ca el nu si-a terminat task-ul dar a fost platit integral pentru el i sa oferit ocazia sa mai adauge cate 4-5 articole pe zi pentru 2 website-uri
In ciuda acestui lucru nu stim la ce mod el considera ca le punea pentru ca ele nu erau afisate si asa mai departe ( I sa adus la cunostinta pe skype faptul ca ele nu apar de 2 ori )
Ulterior individ a sustinut cu tarie ca el trebuie sa fie platit o suma infima pentru postari ( cee postarile nu apareau ) - De ce nu apareau ? Exact sunt site-urile facute de el pline de error )
Nu a mai fost luat in seama si lasat in "desteptaciunea" lui
Ulterior el a contactat alt utilizator roforum pentru a face un mic hack.
Drept dovada: Dansul a sters 10 website-uri inclusiv toate backup-urile la website-uri ce nu avea legatura cu el ci alti programatori au fost platiti sa lucreze la ele.
Drept dovada cum bine stiti eu unul personal nu ma cert.
Drept urmare sa cerut logo de la firma de hosting , ip , ora etc... tot ceea ce sa facut , sa formulat un raport de daune , un raport de distrugere , si multe altele tipul in cauza tocmai se alege cu o plangere penala pentru tot ceea ce a facut si bineinteles v-om deschide un proces pentru recuperarea daunelor prezente + viitoare.
Nu ii oferim datele publice aici pentru ca nu este permis.
Pe viitor aveti grija cu cine lucrati.
Tipul in cauza a fost instiintat , i sa oferit si datele de contact ale departamentului legal prin care putea discuta si remedia problema ( pe baniii lui ) el a considerat sa rada angajatilot nostri in nas si sa ofere block.
Concluzia o trageti dvs, daca este nevoie si se cere pot oferi toata conversatia de pe skype cu angajata Capran ce el a avuto cap coada.
Ceilalti programatori ce ii avem part-time , full-time etc.. nu am avut probelem cu ei , cu toate ca susnt aproximativ ( daca nu ma inseala memoria ) 5-6 persoane de pe roforum cu care colaboram linistiti..
Avem rugamintea daca ni-se permite de @AlexH sa ii trecem numele individului si datele necesare in mod public pentru a stii urmatori "clientii" ai lui cu cine are deaface dupa o simpla cautare pe google.
O sa va tinem la curent individ in cauza. ( Probabil va ajunge ca si utilizatorul Thanos )
 
Ultima editare:
Respectivul user a dat tepe si cu licente/gift-uri steam pe un alt forum, unde eu activez.
 

Atașamente

  • SGZ6Vlc.jpg
    SGZ6Vlc.jpg
    82,4 KB · Vizualizări: 46
Il asteapta o perioadă grea , la noi are 4-5 capete de acuzare acum mai asteptam alte logo pentru șantaj. Il voi aranja ca pr Thanos , ala barem ă primit 2 ani cu suspendare si inca ne plătește daunele ( cred ca stiti de pe arenaweb ). Avem ac si de flăcăul acesta. Si se pare ca nu suntem singuri loviți de el. Copilandru de 19 ani ce isi nenoroceste viata cu mana lui.
 
@Cultura postează te discuția de început când ați negociat "lucrarea", numele tipului dacă îl știi, ai aprobarea mea pentru a posta.
PS @kosso ai la dispoziție 24 de ore pentru a te disculpa, dacă nu, ai BAN permanent
 
In cursul zilei se pune toata discutia aici , nu prea are ce sa disculpe tipul a sters 8 sit-euri ce nu avea nici o legatura cu el si a facut blocaj de comenzi etc... I-am facut plangere acum va tine de organele abilitate sa continuie si ulterior asteptam dimineata pentru daune ( inca nu susnt sigur daca se deschise proces civil sau penal... pentru recuperarea creantelor + costul de reparare plus pierderile suferite in prezent si viitor de catre pustiulica asta.... Daca este necesar se punem o copie si la plangere aici.
( Trebuie sa iau din contul angajatei toata discutia ) este nevoie sa scanam si chitantele de plata catre el ? )
Site-urile au fost sterse cu data de 8 spre 9 seara , 2 zile de down datorita lui :)
 
Ultima editare:
Mai este un aspect interesant... celalalt colaborator. Din printscreenuri apare ca ar fi Renk0. Tipul asta acum o perioada se dadea pe Skype ca ar fi @AlexH Parca a fost banat permanent. Ii stii cumva noua identitate? Nu pentru mmine, dar stiu sigur un admin care ar fi curios
 
Partea a 2-a:
A fost contactat de departamentul legal : Radea in nas tipic teparilor
- 2: El contrazicea mxhost si pe n oi ca nu aveam 10 magazine pe acel reseler ci doar 2 ulterior subit si-a adus aminte ca ca defapt erau 5 ca mai erau 3 facute de un utilizator de aici si atata tot.
Intr-un final a spus ceva de genu ca nu el a fost :))) Tipic teparilor ne-educati de 2 lei.
Abia astept sa il intalnesc pe desteptul asta arogant.
 
@Nidweb Nu cunosc , dansul a facut pentru noi 3 site-uri a fost platit toate bune si frumoase cu el , la el se lauda acel individ Kosso ( ce mai detine un cont pe roforum sub numele de cosminb ). Din punctul meu de vedere renk0 este curat. Da avem datele lui de skype , nu cunosc exact numele de aici dar pot intreba cine a lucrat de la noi cu el , va stii sigur.
 
Daca este necesar se punem o copie si la plangere aici.
( Trebuie sa iau din contul angajatei toata discutia ) este nevoie sa scanam si chitantele de plata catre el ? )
Site-urile au fost sterse cu data de 8 spre 9 seara , 2 zile de down datorita lui :)
Poți posta, asta pentru a vedea și alți cum trebuie lucrat pentru a nu lua "teapa" pe viitor
 
Da, a discutat la departament ca ajunge acasa reface el tot :))) =))))) El crede ca suntem la gradinita , ne provoaca daune , sterge munca altora si crede ca gata uitam si devenim prieteni ... offf copii astia de 2 ani :)
Iliuta Cosmin Bulgaru ii este numele , Sau Cosmin Bulgaru intitulat , pe internet la o simpla cautare pe google a mai facut diverse , i sa gasit tot ce tinea de el.
In urmatorul post se vine cu toata conversatia a la z etc.. + datele personale de la maimuta pana in prezent si toate nelegiuirile lui
 
Ultima editare:
lasand la o parte disputa ta cu userul in cauza.
pe printul care l-ai pus inainte se vedea cum cineva zicea ceva de genul "de o saptamana tot trimiti banii.."
ti-ai dat seama si ai sters atasamentele. :)
just saying.
 
@WPMT scria: se trimit banii de vreo saptamana ( Era vorba despre reteaua de publicitate juicyads ) Pe viitor sa nu ne dam cu presupusul daca nu stim macar sa citim. Uite iti repun postul ( au fost scoate pentru a edita numele )
Poftim :) pe viitor citeste mai bine.
Daca ai nevoie iti oferim print exact de la discutia de acolo.
Pe viitor te-as ruga sa nu faci offtopic la topicurile importante.
 

Atașamente

  • paint2.jpg
    paint2.jpg
    265,2 KB · Vizualizări: 47
Am explicat mai sus ce si cum , sau este greu de inteles?
Este simplu: Tipul a fost platit pentru a creea 2 site-uri bun , nu le-a creat , le-a facut partial , lipsa traducere , lipsa meniu , lipsa pluginuri etc..
Ulterior el fiind platit integral prin paysafecard ( acele cupoane valorice - el a cerut aceea metoda de plata )
Ulterior el nu a fost capabil sa termine acele website-uri si sa apelat la utilizatorul Kokain de pe seopedia - el a finalizat acele site-uri find ulterior platit prin banca si toate bune si frumoase.
( Kosso practic a fost platit cam degeaba )
2: El a spus ok , domne mai vreau de lucru cu voi pentru ca m-ati platit vreau sa va postez articole cate 2-3-4 articole pe zi timp de o saptamana , i sa spus ok.
Tipul sa apucat sa posteze , ulterior a fost oprit pentru ca postarile lui nu apareau ( el spunea ca posteaza dar pe site nu erau )
El a cerut plata imaginara , ulterior i sa comunicat ca nu va fi platit pentru ceva ce nu exista. ( i sa adus la cunostinta acest aspect de 2-3 ori pe skype la care a ramass ca el verifica si verificat a ramas )
El a cautat ulterior datele de access din reseller , a intrebat alt programatori ce lucreaza cu noi si pana la urma a reusit sa sparga reseller si a sters 10 website-uri complet in data de 8 spre 9.
Postarea respectiva era pentru ca paypal nu ne permitea crearea unu-i cont pe cartea de credit a firmei ulterior sa facut una pe persoana fizica si gata.
La aceea postare el a scris.
Nu exista nici o chimie de nici o culoare , daca vorbim in necunostinta de cauza este usor la fel ca si utilizatorul W de mai sus ce are nevoie de o pereche de ochelarii. Aveti o problema , aveti PM puteti cere cate dovezii vreti voi si am sa va ofer.
Pana atunci abtineti-va de a va da cu presupul nestind despre ce este vorba si doar va inchipuiti voi ca ar fi aia.
Acele poze sau scos pentru ca am fost rugati sa stergem numele utilizatorului ulterior am repostat cu numele sters. Oare inainte sa va da-ti cu parerea @Nidweb si @WPMT nu este mai usor sa va interesati ? pentru ca sunteti si usor orbi ati spus ca scrie una dar defapt alta scrie :) sau suntem la gradinita si ne da-m cu presupusul avand in considerare ca nici unul dintre voi nu sunteti sfinti. Eu va rog insistent sa nu faceti offtopic din auzite sau nici macar sa cititi corect ceea ce scria. Aveti nelamuriri puteti intreba dar sa nu va da-ti cu parerea ... pentru ca o faceti prost si este posibil sa ajungem la altele pentru acuzele aduse. ( Eu nu ma joc ) chiar daca este un forum se numeste respect sau iesiti afara... Am dreptul sa fiu respectat si nu acuzat de ceva ce nu exista sau sa tras o concluzie dintr-o propozitie neterminata.
Sper ca aveti bunul simt si educatia necesara sa va cereti scuze pentru concluzie domnule Nidelea Cristian si @WPMT
 
Ultima editare:
Am explicat mai sus ce si cum , sau este greu de inteles?
Este simplu: Tipul a fost platit pentru a creea 2 site-uri bun , nu le-a creat , le-a facut partial , lipsa traducere , lipsa meniu , lipsa pluginuri etc..
Ulterior el fiind platit integral prin paysafecard ( acele cupoane valorice - el a cerut aceea metoda de plata )
Ulterior el nu a fost capabil sa termine acele website-uri si sa apelat la utilizatorul Kokain de pe seopedia - el a finalizat acele site-uri find ulterior platit prin banca si toate bune si frumoase.
( Kosso practic a fost platit cam degeaba )
2: El a spus ok , domne mai vreau de lucru cu voi pentru ca m-ati platit vreau sa va postez articole cate 2-3-4 articole pe zi timp de o saptamana , i sa spus ok.
Tipul sa apucat sa posteze , ulterior a fost oprit pentru ca postarile lui nu apareau ( el spunea ca posteaza dar pe site nu erau )
El a cerut plata imaginara , ulterior i sa comunicat ca nu va fi platit pentru ceva ce nu exista. ( i sa adus la cunostinta acest aspect de 2-3 ori pe skype la care a ramass ca el verifica si verificat a ramas )
El a cautat ulterior datele de access din reseller , a intrebat alt programatori ce lucreaza cu noi si pana la urma a reusit sa sparga reseller si a sters 10 website-uri complet in data de 8 spre 9.
Postarea respectiva era pentru ca paypal nu ne permitea crearea unu-i cont pe cartea de credit a firmei ulterior sa facut una pe persoana fizica si gata.
La aceea postare el a scris.
Nu exista nici o chimie de nici o culoare , daca vorbim in necunostinta de cauza este usor la fel ca si utilizatorul W de mai sus ce are nevoie de o pereche de ochelarii. Aveti o problema , aveti PM puteti cere cate dovezii vreti voi si am sa va ofer.
Pana atunci abtineti-va de a va da cu presupul nestind despre ce este vorba si doar va inchipuiti voi ca ar fi aia.
Acele poze sau scos pentru ca am fost rugati sa stergem numele utilizatorului ulterior am repostat cu numele sters. Oare inainte sa va da-ti cu parerea @Nidweb si @WPMT nu este mai usor sa va interesati ? pentru ca sunteti si usor orbi ati spus ca scrie una dar defapt alta scrie :) sau suntem la gradinita si ne da-m cu presupusul avand in considerare ca nici unul dintre voi nu sunteti sfinti. Eu va rog insistent sa nu faceti offtopic din auzite sau nici macar sa cititi corect ceea ce scria. Aveti nelamuriri puteti intreba dar sa nu va da-ti cu parerea ... pentru ca o faceti prost si este posibil sa ajungem la altele pentru acuzele aduse. ( Eu nu ma joc ) chiar daca este un forum se numeste respect sau iesiti afara... Am dreptul sa fiu respectat si nu acuzat de ceva ce nu exista sau sa tras o concluzie dintr-o propozitie neterminata.
Sper ca aveti bunul simt si educatia necesara sa va cereti scuze pentru concluzie domnule Nidelea Cristian si @WPMT
Am vazut perfect ce scria. Peace. Daca te simti ofensat, scuze
 
Pai si de unde ati tras voi concluzia ca noi avem de platit pe cineva? Asa ti-ai inchipuit tu? Pai te rugam sa contactezi persoana in cauza , dupa ce esti lamurit ... daca ai caracter bun simt si putina educatie ramasa stimabilule Nidelea Cristiian ( inainte sa iti fac dosarul public pe aici ) astept scuzele tale ... pentru tu si @WPMT m-ati acuzat ca eu dau tepe cand eu ma plang de teapa si spui ca si exista o chimie nu sunt nici gay si nici nu am escrocat pe nimeni. Sau aici crezi ca suntem pe dirpedia unde incasai banii si uita i sa le inscrii invocand motive de genul ( nu a fost acceptat ) Asta pentru ca ma dezbrac de caracter. Astept sa discuti cu Rosianu si dupa sa imi prezinti scuzele tale .... asta daca ai caracter si bun simt.
 
Loading...
Back
Sus