Juventus - Real Madrid

Mie nu imi place mentalitatea Romanilor (sper ca este doar a lor) care tin cu Real, nu imi place mentalitatea aia cu "ti-am zis ca o sa batem, noi suntem cei mai buni, noi sparge tot, Ronaldo este cel mai bun".. sunt fan Barcelona, recunosc... recunosc ca astazi am tinut si cu Juve, insa recunosc si ca nu am tinut cu Juve pentru ca Real este adversarul Barcelonei, am tinut cu Juve pentru ca cred ca mai meritau si ei, pentru Buffon care omul oricum nu cred ca mai joaca mult, Buffon este o legenda si cred totusi ca merita si el o retragere frumoasa. Prima repriza a fost cam a Juventus-uli, a doua repriza a fost a Real-ului, Realul a fost peste Juventus in a doua repriza si aia a facut totul.

Cand Barcelona a facut remontada cu PSV toti fanii Realului au tacut sau au bagat-o pe aia cu: "AAA, i-au ajutat arbitrii".. sa fim serios, sa revi de la 3-1 si sa te califici este greu.. si cu ajutorul arbitrilor, pentru ca nu iti baga arbitrii mingea in poarta...

PS: Sa ma scuzati daca am greseli in mesaj, vin de la un chef si mesajul este scris in graba.

in fotbal castiga cine da mai multe goluri, cine ii mai bun, nu cine este o legenda, parerea mea ii ca Juve a ajuns cu noroc pana in finala. Si da sunt fan Real, dar la cum au jucat cei de la Juve din repriza a doua, s-a vazut clar ca au ajuns cu noroc pana aici... ma repet fotbalul se joaca pe goluri si nu pe legende!!
 
Loading...
Back
Sus