Opinie Jurnal Pariuri X - metoda fibonacci

IonutCuVacuta

Member
Registered
Full Member
Bună ziua, pentru ca-i pandemie și plictiseala-i mare am zis ca atunc
i când am timp sa mă reapuc de uitat la meciuri de fotbal. Zis și făcut, doar că m-am plictisit de ele repejor, am zis să le fac mai atractive. Asa ca m-am apucat sa pariez în urma cu 2-3 saptamani sirul lui fibonacci. Azi mi-a venit în cap ca as putea sa țin un jurnal de pariuri pentru mine aici. Campionate alese de mine trebuie sa aibă meciuri ce se desfășoară la ore NEAPĂRAT diferite, alegând la fiecare meci pronosticul X mizând.

LigaPasul 1Pasul 2Pasul 3Pasul 4Pasul 5Pasul 6Pasul 7Pasul 8Pasul 9Pasul 10
Australia A League0
Australia W League81220
Romania46
India I-League0
India Super Liga24
Columbia226
Uruguay22
Polonia22
Slovenia22
Paraguay22
Ungaria2
Cipru20325284
balanta luni 15.02.21821,66€
bet365tippicobwin
depuneri500€500€600€
retrageri610€300€400€
Caut ca miza meciului sa fie minim suma×3, dsr se mai întâmplă câteodată sa fie mai mica(ex. 2.75), în acest caz ajustez cu €.


Zi buna sa aveți.

 
De fel progresiile nu sunt ok! Statistic vorbind 20-22% din meciuri se termină egal..hai să zicem totuși 30% să fie rotund deci matematic vorbind daca intr-o zi sunt 1000 de meciuri din astea doar 300 de egaluri.

La fiecare lost aplici fibonaci iar problema cea mare cu progresiile e că dă BINE pe foaie dar nu și în realitate pentru că nu suntem Elon să avem buget nelimitat.

ex: presupunem miza de start 100 lei
pasul 1 => pariezi 100 lei LOST
pasul 2 => pariezi 100 lei LOST
pasul 3 => pariezi 200 lei LOST
pasul 4 => pariezi 300 lei LOST
pasul 5 => pariezi 500 lei LOST
pasul 6 => pariezi 800 lei LOST
pasul 7 => pariezi 1300 lei LOST
pasul 8 => pariezi 2100 lei LOST
pasul 8 => pariezi 3400 lei LOST
pasul 10 => pariezi 5500 lei WIN

La o cota de 3 in medie cum ai zis..ai un castig la pasul 10 de 2.200 RON si ai avut nevoie de suma de 14300 RON. Strategia de progresie e gresita din start pentru ca profitul e avantajos la cat mai multi pasi si creste exponential. Daca prin absurd nu nimeresti un meci din alea 30% care ies egal si ajungi la pasul 15 deja vorbim de cu totul alta incarcatura emotionala - asta presupunand ca inca mai avem balanta de joc.
Crezi ca e avantajos sa pariezi 14.300 LEI?

PE TERMEN LUNG - martingale/fibonacci si oricare alta progresie = FALIMENT CURAT. Mai devreme sau mai tarziu vei avea 1-2 zile slabe si efectiv nu vei mai avea balanta de joc.

Totusi daca vrei sa incerci asa ceva uita-te pe betfair exchange pentru ca aici nu te limiteaza nimeni!
 
De fel progresiile nu sunt ok! Statistic vorbind 20-22% din meciuri se termină egal..hai să zicem totuși 30% să fie rotund deci matematic vorbind daca intr-o zi sunt 1000 de meciuri din astea doar 300 de egaluri.

La fiecare lost aplici fibonaci iar problema cea mare cu progresiile e că dă BINE pe foaie dar nu și în realitate pentru că nu suntem Elon să avem buget nelimitat.

ex: presupunem miza de start 100 lei
pasul 1 => pariezi 100 lei LOST
pasul 2 => pariezi 100 lei LOST
pasul 3 => pariezi 200 lei LOST
pasul 4 => pariezi 300 lei LOST
pasul 5 => pariezi 500 lei LOST
pasul 6 => pariezi 800 lei LOST
pasul 7 => pariezi 1300 lei LOST
pasul 8 => pariezi 2100 lei LOST
pasul 8 => pariezi 3400 lei LOST
pasul 10 => pariezi 5500 lei WIN

La o cota de 3 in medie cum ai zis..ai un castig la pasul 10 de 2.200 RON si ai avut nevoie de suma de 14300 RON. Strategia de progresie e gresita din start pentru ca profitul e avantajos la cat mai multi pasi si creste exponential. Daca prin absurd nu nimeresti un meci din alea 30% care ies egal si ajungi la pasul 15 deja vorbim de cu totul alta incarcatura emotionala - asta presupunand ca inca mai avem balanta de joc.
Crezi ca e avantajos sa pariezi 14.300 LEI?

PE TERMEN LUNG - martingale/fibonacci si oricare alta progresie = FALIMENT CURAT. Mai devreme sau mai tarziu vei avea 1-2 zile slabe si efectiv nu vei mai avea balanta de joc.

Totusi daca vrei sa incerci asa ceva uita-te pe betfair exchange pentru ca aici nu te limiteaza nimeni!
Salut, mulțumesc pentru sfaturi, mi-am asumat riscurile când am plecat la acest drum, momentan cu balanta mea pot sa acopăr 20 de pași, iar în plan am sa nu ma bazez pe banii din win-uri decât după ce o sa acopere 25-30 de pași.
PS: mulțumesc încă o data pentru pontul cu betfair
 
Daca poti acoperi 20 de pasi, strateria cu fibonacci X pe liga 1 ar trebui sa fie destul de sigura. Ai sanse bune sa castigi chiar si cateva sezoane la rand ... bineinteles un risc tot exista ...

P.S. cu ce miza incepi primul pariu ?
 
Loading...
Back
Sus