Jetpack

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Voua va merge Jetpack? De citeva zile da eroare.
L-am dezinstalat si cind incerc sa il instalez din nou imi pica siteul offline.
Pagina de pluginuri nu merge, nu imi apar pluginurile cum apareau inainte. Plus ca atunci cind dau link din Dashboard pe Plugins -> Add New sa ma duca pe pagina cu pluginuri da eroare "An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums." si incarca pagina foarte greu.
O fi la mine doar sau si la voi?
Multumesc.
 
Din mesaj se pare ca este de la wordpress.org.
Acum am verificat pe un site la mine si merge jetpack, dar se incarca putin cam greu.
Mai poate fi de la server care a blocat xmlrpc.php si fara acesta nu poate functiona jetpack sau orice plugin care comunica cu wordpress.org
Incearca sa redenumesti jetpack din ftp si apoi din wp-admin sa executi un reinstall la wordpress.
 
Nu am probleme cu JetPack.
 
Update:
Din cauza a doua fisiere infectate si care foloseau portul 80, sistemul a blocat accesul pe acest port pe tot contul din masuri de securitate.
Dupa ce am sters cele doua fisiere, totul a revenit la normal.
Recomand sa faci un full scan la tot ce ai pe cont pentru a evita probleme de gen pe viitor.
734ca5420ae547928e3aed4a857dc09b.png
 
cred ca erau in reclame ascunse, altfel nu prea imi explic cum am luat virusi. dar uite inca o lectie invata despre hosting.
Multumesc pentru rezolvare.
 
Loading...
Back
Sus