IT 1990 VS IT 2017.Care este mai bun ?

Jumper

Member
Registered
Banned
Am terminat zilele astea de vazut ambele filme "IT" adaptate dupa nuvela lui Stephan King.M-au impresionat placut ambele,fiecare avand farmecul lor,raportandu-ne la anul la care au fost realizate.
Sa incep cu IT 1990-dupa mine acesta a fost mai slab comparativ cu cel din 2017,mai putine scene horror,dar m-a impresionat adapatarea.
Iar cel din 2017 m-a impresionat prin bogatele scene horror care au fost prezente cel putin din 5 in 5 minute.
Care este parerea voastra?
Mai astept de asemenea recomandari de filme adaptate dupa cartile lui Stephan King.
 
Iti recomand sa te uiti la primul film sa intelegi cat de cat personajele si inceputul, in cel de-al doilea film o sa intelegi multe raspunsuri la intrebarile din primul film. Eu astept al doilea capitol din filmul de anul trecut, care a fost unul foarte reusit. Recomand cu mare incredere aceste filme si poti sa te increzi ceea ce spun (peste 200 de filme de acest gen vazute si un mare cinefil).
 
Le-am vazut pe amandoua oricum,eu cred ca al doilea este mai bun,repet.Desi nu e toata povestea,e mai horror si calitatea se vede din avion.
 
Loading...
Back
Sus