Opinie Istoria se repeta si mereu va fi asa. Nu putem face nimic in privinta asta.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Istoria se repeta si mereu va fi asa. Nu putem face nimic in privinta asta.
Astazi suntem suntem de partea unei baricade maine sau peste 1-2 generatii vom fi de partea cealalta a baricadei. Cred ca in zilele in care traim se vede cel mai bine.

Toti care suntem aici facem sumtem imparititi in urmatoarele categorii.
  • baricada a - puterea
  • baricada b - opozitia
  • cei indecisi sau pur si simplu nu`i intereseaza care sunt mereu la mijloc.

In fiecare exista o veriga slaba, care i se mai spune si tradatorul si este primul atras, convins pentru a distruge baricada din care face parte.

Salavatorii de azi vor fi asupritorii de maine si nu trebuie sa ma credeti, puteti cauta singuri in istoria noastra si va puteti convinge.

salvatorii mereu incep cu ganduri bune, sa nu fie ca asupritorii insa mereu sfarsesc sa faca exact acelasi lucru si in final vor fi distrusi si ei. Uite asa roata se invarte, noi mergem inainte si fara nici macar o singura solutie de a schimba , termina acest ciclu.

Daca cineva a avut ganduri bune si apoi a ajuns in pozitia (sef, lider,presedinte,etc) in care poate face ceva stie ca una e sa vrei si alta e sa poti face sau apoi chiar sa vrei sa faci. Situatia se schimba total cand ai responsabilități atat de mare si nu te poti gandi doar la 1-5 persoane.

Cei care suntem azi in opizitie intr-o zi vom castiga, vom lua puterea inapoi si pentru o vreme va fi bine, insa in timp vom deveni exact ca asupritorii de azi, impotriva carora luptam.
De ce?
E simplu, pentru ca puterea corupe si fiecare crede ca stie mai bine si si-o doreste pentru el.

Exista o solutie ca un grup sau organizatie sa faca un plan comun si oricine sa respecte la strictete acele reguli pentru binele omenirii. Insa aici ne intoarcem la totalitarism, dictatura, cenzura si alte rahaturi de gen.
 
  1. Unde vezi referire la el?
  2. Daca tu doar asta ai văzut, atunci e grav.
  3. M-am referit la general, la natura umană
  4. Daca am făcut o referire la ceva a fost la situația din România.
 
Loading...
Back
Sus