Intrebari legate de Youtube , canale , clipuri , etc .

Stiu si la mine e nasol,au crescut vizualizarile aproape de doua ori si iau mult mai putin ca luna trecuta...
 
Iti imaginezi la mine cu 12-15k vizionari contorizate pe zi cat de multi bani pierd? Daca pana acum aveam un 40% vizionari contorizate luna asta este de aproape 70%, dar cpm foarte, foarte mic.
 
Buna, am decis sa scriu aici pentru a nu deschide un nou topic. Vis-a-vis de youtube vreau sa va intreb daca pe un canal cu monetizare activa se primeste cele trei strike-uri si neavand un alt canal pe cont decat unul singur, iti va inchide canalul si contul adsense? sau doar canalul de youtube? multumesc
 
Se stie ca cel mai usor de suspendat un cont adsense este prin YouTube.
Din experiența se va dezactiva monetizare la cont si contul adsense suspend.
Insa uneori depinde si de Strike care primesti ca e posible sa ei restricții cateva luni fara alte probleme.
 
Multumesc @alex, ma refer la strike raportat pentru un video ce nu ar fi al meu, si totusi contul ads ar fi metoda prin care este recompensat de ads, de ce ti-ar inchide contul si nu doar canalul respectiv de youtube?
 
Nu îți pot răspunde exact, spun doar din propria experiență. Eu am primit disable la cont Pentru 3 Strike.
La secțiunea status drepturi autor si status reguli comunitate acel Emoji se afla la dreapta sau la stânga??
Daca e la dreapta de tot nu trebuie sa iti faci probleme.
 
Este in partea stanga, mai are un emoticon si atat iar jos apar strike-urile (video sters) expira la data de..Inca o intrebare se poate schimba numele complet din contul adsense cu o alta persoana? adresa si nume difera complet, mentionez ca au fost emise 3 plati minine pe numele actual.
 
se poate schimba numele complet din contul adsense cu o alta persoana?
Daca schimbi numele nu inseamna ca scapi de sanctiune.
Este in partea stanga, mai are un emoticon si atat
Cand il faci pe ultimul iti vei lua suspend, acum e posibil sa scapi.
Ai sters macar acele clipuri care erau cu probleme?
mentionez ca au fost emise 3 plati minine pe numele actual.
Profil de plata se poate adauga fara probleme pe orice nume vrei tu si card, insa numele la cont nu stiu daca se poate, cel putin nu am mai incercat asta de mult timp.
 
Nu neaparat sa evit sanctiunea, ci in general. Da, am sters acele video insa penalizarea tot este pe cont pana in mai. Schimbare de nume la plati si in general pe tot contul.
 
Am si eu o intrebare: poti avea 2 canale de youtube cu nume identice?

La o cautare pe google am gasit ca nu, dar pe youtube am vazut cateva identice..
 
Se merita sa faci pe Romania canal gen: top x lucruri, top 10, etc..?
 
Marcous, in cate am citit si eu nu se accepta pentru ca se considera ca induci in eroare plus ca nu vei putea repune aceleasi video-uri pe ambele canale, risti sa fie dezactivate, @carrypotter am avut un canal de genul iar acum am primit si ultimul strike pentru cateva imagini folosite in videoclip, iar contul imi este programat spre inchidere in cateva zile. Deci nu stiu, voiam sa va intreb daca un canal de youtube este inchis, ce se intampla cu, contul adsense, este si el inchis? Multumesc
 
Marcous, in cate am citit si eu nu se accepta pentru ca se considera ca induci in eroare plus ca nu vei putea repune aceleasi video-uri pe ambele canale, risti sa fie dezactivate, @carrypotter am avut un canal de genul iar acum am primit si ultimul strike pentru cateva imagini folosite in videoclip, iar contul imi este programat spre inchidere in cateva zile. Deci nu stiu, voiam sa va intreb daca un canal de youtube este inchis, ce se intampla cu, contul adsense, este si el inchis? Multumesc
Din ce stiu da, se inchide si ala (sau nu mai poti face bani pe el)
 
Se stie că cel mai usor sa iti ei suspendare la adsense este prin contul YouTube. La mine la un cont, cand a fost terminat contul YouTube a fost si adsense.
Tu acum ai acces la contul adsense??
 
Am primit trei strike-uri pe youtube doar pentru niste poze sub forma de colaj video, si imi este programat contul spre terminare pe 16, ideea este ca nu stiu ce se va intampla cu contul adsense, momentan am acces la cont, si banii de pe luna trecuta deja mi-au aparut in cont, este chiar suma minima de plata, @AlexH, crezi ca o sa-i mai primesc sau ce o sa se intample o sa inchida si contul ads? Multumesc
 
Loading...
Back
Sus