Intrebari legate de Youtube , canale , clipuri , etc .

Am unul, insa este nou si nu cred ca o sa-l aprobe...totusi de ce ar inchide contul ads odata cu, cel de youtube, de exemplu eu poate vreau sa pun ads pe un site mai tarziu?
 
Offtopic: Daca aveti vreun cont de yt cu 1k de subs si vreti sa il vindeti sa ma anuntati si pe mine, nu ma intereseaza daca subs sunt reali sau fake, ma intereseaza doar numarul de 1.000 de subs :D
 
@fashion
Fa fix in felu urmator:

  1. Creaza un cont de marca si muta canalu care urmeaza sa fie inchis in acel cont de marca.
  2. Creaza o alta adresa de e-mail si muta contul de marca (cu canalu monetizat ce urmeaza sa fie inchis)
  3. Pe acea adresa de e-mail unde ai mutat canalu, creaza un adsens nou cu un nume oarecare si o adresa oarecare.
  4. schimba adsensu de la canalu care urmeaza sa fie inchis cu noul adsens creat.
Apoi cand iti va inchide canalu nu va mai avea legatura cu mailu, adsensu actual. ci cu cel nou creat.

te pot ajuta eu prin team wiewer sa faci operatile astea.

Daca il lasi asa, iti va suspenda canalu. Pe acea adresa de mail care ai canalu nu vei putea crea altul, iar adsensul nul vei mai putea folosi la Youtube (cum conectezi un canal cum til blochiaza in 24 ore)

Banii din balanta de plata ai vei primi fara probleme
 
Ultima editare:
@Luca89, multumesc de sfat, insa daca fac acest lucru banii din contul actual se vor plati sau se vor anula sau duce pe noul cont adsense? O alta varianta, daca mut doar canalul fara a creat si cont adsense nu e mai bine?
 
insa daca fac acest lucru banii din contul actual se vor plati.
bani din contu actual de adsens îi vei primii fara probleme.

O alta varianta, daca mut doar canalul fara a creat si cont adsense nu e mai bine?
Nu este, Canalu va ramane conectat tot la adsensul vechi pe primu email.
Creiezi unul nou pe noul email. Cu un nume oarecare si o adresa oarecare.
Banii facuti pe luna aceasta din contul de yt for fi pierduti, daca iti suspenda canalu.
Daca reusesti sa vorbesti cu cel care tia dat strike sa til scoata (in felu asta nu til va suspenda) atunci va intra pe noul adsens.
Dar atunci probabli il vei trece din nou pe vechiul adsens. iar emailu si adsensu nou il vei sterge.
 
Ultima editare:
Dureza 24 de ore mutarea, sa presupunem ca trece timpul respectiv, la terminarea contului de youtube va inchide si contul de adsense? Am trimis email si nu a raspuns, deci daca strike-urile au fost primite pe 8 Apr 2019 14:35 PDT la ora noastra ar fi 9 Apr 00:35 cand va fi inchis? Multumesc de raspunsuri
 
1 apasa pe butonu de upload la yt si o sa iti spuna acolo cand va fi inchis canalu.
2 astepti 24 ore sa se mute cred ca ai timp
3 nu va fi inchis adsensu nou doar ca daca vei conecta pe el un canal de yt til va bloca.
 
Apare pe 15 aprilie 2019, ma refeream daca schimb contul de youtube actualul cont ads in care imi apar banii pe luna trecuta se inchide si el atunci cand o sa se inchida youtube?
Later Edit: am mutat contul, cum il dezasociez? facand asta balanta din contul actual va disparea pe noul cont ads?
 
Ultima editare:
Adsensul nu se va inchide chiar daca contul de yt va fi blocat, vei primi cei 70 euro.

intra pe noul mail apoi la yt si dai la [ action_adsense_connection ] si ceaza un nou adsens,
Dupa 24 ore de cand ai mutat canalu te treci proprietar principal iar vechiul user il elimini..
Nu va mai avea nicio legatura cu primul mail/adsens, pe ele poti crea alt cont de yt si le poti folosi in continuare.
 
Ultima editare:
Buna, am facut un canal de youtube cu trailere in limba romana la seriale si desene, intrebarea mea este: o sa am probleme cu monetizarea youtube? daca da atunci o sa pot folosi de exemplu fullscreen ca alternativa?
 
Buna, am facut un canal de youtube cu trailere in limba romana la seriale si desene, intrebarea mea este: o sa am probleme cu monetizarea youtube? daca da atunci o sa pot folosi de exemplu fullscreen ca alternativa?
trailerele nu se sterg de youtube,doar iti adauga reclame la ele si castiga cei de la disney sony sau cui ii apartin .... orice trailer care il vei incarca vei primi notificare ca apartine de bla bla si ca se se va adauga reclama la ele de catre cei care le apartine ..aceia pot imparti veniturile cu tine ...
 
Ce părere aveți despre ideea mea? Doresc sa creez un canal youtube in limba romana despre DIY...despre creare lămpi smart, semnalizari...mai pe scurt pentru pasionații de electronica si nu numai.
 
Loading...
Back
Sus