Intrebari Crypto

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salut - am si eu niste intrebari legate de cumpararea cryptomonedelor (nivel incepator)
Sa spunem ca folosim Binance si Trust Wallet.

- As vrea sa stiu care este cea mai buna metoda de cumparare - prin debit card (fiat - si schimb in moneda respectiva sau BNB) sau sa cumperi local si sa trimiti pe binance ?
- Dupa ce ajung la un profit, care este cea mai buna metoda de withdraw? Exchange pe binance in BUSD si dupa withdraw pe debit card sau exista si alte posibilitati ?

Ideea este ca incerc sa evit cat mai mult fee-urile si sa inteleg putin cum merge sistemul.

Va multumesc frumos
 
Multumesc frumos!
Inca o intrebare -cand vindeti moneda, o tineti in Funding Wallet? ce este mai exact? eu momentan imi transfer banii aici dar vad ca fluctueaza EURO
 
Eu folosesc cardul lor pentru retrageri cat despre cealta intrebare nu stiu ce sa spun ... eu unul folosesc cardul si iau BUSD dupa care cumpar moneda de care sunt interesat cu BUSD .

As vrea si eu sa stiu daca exista alta metoda mai avantajoasa.
Cati bani poti scoate de la bancomat cu cardul Binance? Si cam ce comision iti ia ? Mersi frumos
 
Cati bani poti scoate de la bancomat cu cardul Binance? Si cam ce comision iti ia ? Mersi frumos
E mare comisionul pe binance. Cursul valutar e prost rau de tot daca scoti lei. Pierderile ajung pe la 5%. Poti scoate 270$ pe zi. crypto.com e o alternativa mai buna de scos bani de la bancomat.

Pentru sume mari alternativa e asa

De duci pe FTX => Imprumuti USD pentru crypto, NU convertesti, imprumuti. > scoti prin transfer bancar => Declari suma ca imprumut pentru a scuti taxe.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus