Intrebare venituri site filme & seriale

alecuzbang

Active Member
Registered
Full Member
Mi-a trecut prin cap ideea in care noi astia de avem site-uri cu filme si seriale/anime-uri s.a.m.d sa discutam concret despre cpm-uri si castiguri. Stiu ca pentru multi e un subiect tabu, dar sunt sigur ca exista si multi oameni deschisi pe aceasta comunitate.De asemenea, stiu ca multi nu o sa raspunda din cauza ca isi apara "painea", dar cred ca ar fi interesant sa vedem toti in topicul asta cam cat castiga fiecare pe un anumit numar de vizitatori ca o medie. Asa am putea vedea daca cineva are cpm-ul foarte mic la o anumita retea si isi iroseste traficul sau din contra. Aici va rog sa raspunda doar cei interesati sa se ajute reciproc.

Ca sa incep eu:
La o medie de 2000-2100 vizite pe zi (unice) si cam 9.000-10.000 page views-uri conform google analytics fac 1.60$ pe popads (am setat 3 pop-uri la 24 de ore) si cam 0.75$ pe openload. Stiu ca sunt sume mici, dar sunt la inceput si inca nu stiu cum sa maximizez profitul fara a omora de tot userul de pe site. Daca aveti sugestii va ascult cu mare drag.
 
Asa am putea vedea daca cineva are cpm-ul foarte mic la o anumita retea si isi iroseste traficul sau din contra. Aici va rog sa raspunda doar cei interesati sa se ajute reciproc.
N-are sens ideea asta. Se știe de când lumea și pământul că de ai trafic baban ai și rate custom. Nu ai trafic baban, stai pe rate normale. Întrebarea ta e ambiguă și nu are nici un sens să-ți spun cât fac eu pe zi din popads(de ex că ai dat exemplu). De ce? Păi la fel ratele sunt în funcție de țară.
Degeaba ți-aș spune că eu cu 2k fac 10$ iar tu cu 2k faci 1.6$..practic nu te ajută cu nimic. Părerea mea e că îți irosești timp încercând să ajungi la rate bune când de fapt ar trebui să te concentrezi pe optimizare/trafic

Sunt milioane de metode de a câștiga, unii din pop, alții din cost per action, alții cost per lead și de ce nu afiliere. Apoi ideea de cât câștigă fiecare e greșită din start. Eu poate pun 1000 de pop pe un site și poate strategia mea e pe principiul hit&run. Sau poate....înțelegi tu...o grămadă de variabile aici și indiferent de răspunsuri nu o să te ajute cu nimic.

PS: Mai utilă întrebare ar fi fost: Care e cea mai bună rețea de pop? Care plătește cel mai mult și care-s avantajele/dezavantajele? Dar aici sunt deja topicuri pe tema asta :)
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus