Intrebare seo

Stereo

Member
Registered
Full Member
Acele backlink-uri pe care le faci pe site-uri d-alea care iti genereaza 20-30 pe secunda te ajuta la ceva ? Si inca ceva , cat de mult conteaza vechimea unui domeniu in indexarea (in general pe google)
 
Alea nu ajuta cu nimic in general. Mai mutl rau fac la site.
Cat despre vechime depinde de site, daca si-a mentinut continutul sau la schimbat la cateva luni. Nu exista un raspuns simplu.
 
Parca backlinkurile,daca adaugi likul tau dispare. Asa am patit eu si vai de capul meu ce-am facut.
La backlinkurile trebuie sa adaugi alte siteuri in care sa nu apara cand cauta siteul tau.
Vechimea nu conteaza. De la adaugarea in google siteul tau in maxim 3 zile apare pe google.
Insa daca nu-l adaugi ajunge sa astepti pana se indexeaza pana la 30 zile
 
Eu am reusit sa aduc pe prima pagina destule linkuri (vechime domeniu 20 zile) , partea nasola e atunci cand apar pagini similare sau asemanatoare , de cele mai multe ori sunt scos din cautari pe motivul asta , chiar daca am postat printre primii. Deci dupa parerea mea este destul de importanta vechimea. De retinut ca nu este singurul factor care conteaza.
 
Un site nou este usor sa-l duci pe prima pagina, de fapt aproape orice site, dar sa-l mentii acolo este altceva.
Pentru acele backlink de care vorbesti trebuie folosit Tier 4 sau 5 link si nu link direct catre site. A, explicat pe forum de cateva ori ce inseamna si cum se face.

Vedeti topicul: Cum se face Backlink la Backlink
 
Fiindca vad ca la semnatura ai un site de filme (sau in general) nu recomand sa il indexezi pana cand nu ai facut toate modificarile. Vechimea conteaza doar la rankare.
 
Loading...
Back
Sus