Intrebare SEO

coraddo77

Active Member
Registered
Full Member
Se da urmatoarea situatie:
La postarea a 200 de anunturi se utilizeaza adresa de mail [email protected],
dar nu se pun si link-uri spre site. Anunturile sunt postate in 2 zile.
Exista posibilitatea ca site-ul numedomeniu.ro sa fie penalizat?
 
Nu prea ai cum sa fii penalizat. In primul rand, nu vorbim de un link conventional, cu http:// ci mailto:, in al doilea rand penalizarile, Penguin si Panda, se aplica fie pentru continut slab, spam, fie pentru supraoptimizare, daca targhetezi doar 2-3 cuvinte pentru un site intreg. Folosind link direct, fara ancora pentru email, nu e ca si cum ai incerca sa optimizezi o pagina pe cuvinte cheie. In plus, penalizarile sunt mai mari pentru site-uri cu link-uri de la alte site-uri sitewide sau pe pagini direct cu PageRank, in schimb la tine emailul va fi postat in anunturi, nu direct pe prima pagina. Sincer insa imi pare suspect ca ai gasit 200 site-uri de anunturi care iti permit sa pui link mailto:
 
Nu are problema cu domeniul. Nici macar cu spamul nu o sa ai probleme si aici ma refer atunci cand trimiti tu mesaje.
@Shtrumphu a explicat mai bine din cate vad.
Poti sta linistit.

Cum publici 200 anunturi?
 
Multumesc pentru raspunsuri!
@Strumphu nu am pus eu anunturile si nici nu am verificat daca toate sunt cu link mailto (cu siguranta nu sunt).
Voiam doar sa stiu daca expunerea adresei de mail pe 200 de site-uri, intr-un timp scurt ar putea duce la o penalizare.
@AlexH - un amic se ocupa cu asa ceva - anuntintop.com acum vad ca a schimbat oferta 150 anunturi + 50 grupuri facebook la 40 ron, iar postarea se face manual.
 
Loading...
Back
Sus