Intrebare legata de card si asocierea cu Ad-Sense

RRR

Member
Registered
Salut,as vrea sa-mi schimb metoda de primire a banilor din adsense si as vrea sa-mi fac un card.Stie cineva ce fel de card imi trebuie (si la ce banca imi recomandati sa-l fac) si in cat timp se salveaza modificarea pe care o voi face la metoda de plata (am citit undeva ca dureaza 14 zile pentru unele modificari si 2 zile pentru altele).
 
banii se livreaza in contul bacar, iar cardul asociat acestuia nu are nici o legatura cu primirea banilor din ads. iar modificarile se salveaza de indata ce confirmi noul cont bancar.
 
1. datele se salveaza imediat ce ai confirmat contul. Asta depinde de banca la care esti. Unde am eu, am confirmat contul in 45 minute, dar sunt banci unde dureaza cateva zile.
2. daca ai facut modificarile inainte de 15 ale lunii atunci vei primi banii pe cont, daca nu, atunci noua metoda va functiona luna urmatoare
3. contul trebuie sa accepte transfer electronic international de bani. Desi pare ciudat, sunt unele tipuri de conturi care nu functioneaza. Asa ca e bine sa intrebi la banca cand faci contul.
4. In unele cazuri se accepta card si nu cont bancar, asa ca recomand sa ai card visa debit sau visa electron. NU pot confirma dar am auzit ca cele Maestro si uneori MasterCard nu functioneaza.
 
Salut am facut cardul,dar inca mai am o intrebare.Cand completez metoda de plata din adsense,la nume pun numele trecut in cererea de deschidere cont curent,sau numele trecut pe card.Cel de pe cerere este format din numele meu de fam si un prenume,pe cand cel de pe card este numele meu complet.Si inca ceva,imaginea de la metoda de plata trebuie sa arate asa?
 

Atașamente

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    9,5 KB · Vizualizări: 15
Si inca ceva,imaginea de la metoda de plata trebuie sa arate asa?
Da
sau numele trecut pe card
Numele asa cum apare pe card

Daca adaugi cont bancar, atunci adaugi numele la cont cum e trecut, daca e card atunci adaugi exact cum apare pe acesta.
In spania am adaugat numele meu complet chiar daca pe card aveam prima litera de la nume, iar in uk a trebuit sa adauag exact numele.
 
Daca am 2 conturi adsense pot sa bag la amindoua acelasi cont bancar ?
a testat cineva ?
1. deschide alt topic cand ai nevoie de ajutor/sfat
2. poti adauga, dar nu e recomandat, pentru ca in TOS spune ca este permis un cont pe persoane. Un card nou nu este greu de facut la alta banca.
 
Loading...
Back
Sus