Intrebare legat de articole

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Titlul nu este tocmai reprezentativ dar nu am gasit ceva care să se potrivească.

Ok. Am o metoda prin care reușesc să genereze o cantitate aproape nelimitată de articole unice (rescrise), problema este ca nu stiu ce sa fac cu ele. Sa le vand undeva la 0.10-0.15 pentru 100 de cuvinte sau sa achizionez cateva domenii si sa incerc sa fac cateva site-uri?

Acum dacă ma duc pe varianta a doua va trebuii sa gasesc si pe cineva care să mă ajute cu site-ul. Nu am mai incercat de ceva timp sa fac singur si nu prea am nici timp. Deci care este sfatul vostru?

Articolele sunt in limba engleza!
 
ce as face eu.

as posta pe alte site-uri (cont de autor), gen buzzfeed, academia.edu, harvard.edu, forbes.com, si alte sute de site-uri cu autoritate (60-100) care permit si altora sa posteze.
postez 3-4-10 articole pana "prind" ceva "autoritate" pe site, apoi incep sa fac pachete, gen 10 guest posturi pe site a, b, c, d, etc la 100-500$.
merg si le vand pe fiverr, peopleperhour, seoclerks si altele de gen.

mi-as face un pbn tare. as lua domenii (expired, sau cumpar) cu autoritate, si incep sa postez. apoi fac oferte altora (necesita investitie - chiar mare/foarte mare)

as vinde articole (forumuri, fiverr etc) bulk. gen 100 articole la 1000 words = 3-5-700 usd. nici n-ai idee cati clienti ai gasi.

dar as merge, totusi, pe prima varianta, avand in vedere ca un guest post pe site cu autoritate se vinde de la 70-100 usd in sus. stii ce ar insemna un pachet de 20-50-100 guest posturi pe siteuri de top?

in functie de calitatea articolului, ai putea avea cea mai tare arma din online: continutul. poti face tradeuri pe orice.

imi amintesc ca pe vremea cand vindeam likes, ii dadeam la schimb pe mai orice: ceasuri, links, imbracaminte/incaltaminte, carti, telefoane. chiar si baxuri de cafea sau cartuse de tigari (lol).
 
Loading...
Back
Sus