Intrebare Laravel

TAFFY00

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut cine ma poate lamuri si pe mine ce inseamna Laravel( cred ca asa se numeste) .Am incercat sa instalez un script de quizz pentru facebook,gen "cati copii ai din flori" si share pe fb pt a afla rezultatul dar m.am lovit de o problema .cica ar fi laravail scripul si habar nu am ce insemna,adica e diferit de php? La ceck.php cand dau sa verifice daca indeplinesc conditiile de instalare imi spune "Error in exception handler." sau cv de genu.Are cineva vreo idee cum as putea sa-l fac sa functioneze? Multumesc anticipat!
 
PHP este limbaj de programare.
In toate limbajele de programare comunitatea creeaza librarii sau frameworkuri care sa ii ajute sa faca chestii mai repede.
Laravel este un framework scris in php. Laravel este facut ca sa te ajute sa faci siteuri/platforme in php mai rapid, mai usor, mai securizate, mai flexibile, etc.

Scriptul pe care l-ai descarcat este facut cu Laravel. Vezi daca ai folderul storage/logs/. Ar trebui sa ai fisiere .log in care vezi mai multe detalii despre eroarea pe care o primesti.
Cel mai probabil trebuie sa instalezi dependentele cu composer. Vezi daca ai vreun folder care se cheama vendor.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus