intrebare despre facebook Cum se face ??

CiNiK

أنا أحب كس
Registered
Banned
Salutare.
Stie cineva cum se face pe Facebook ca atunci cand cineva scrie un comentariu la intrebarea mea ..lui sa i apara scurt un raspuns .
Ceva de genul , Scrie masina in comentariu si vei vedea ce masina vei conduce .
Si el cand scrie masina , sa apara raspuns , Dacia, BMW, AUDI , etc etc.
Multumesc anticipat.
 
In primul rand ai ales prost numele la topic. Pana si "intrebare despre facebook" ar fi fost mai relevant..
In al doilea rand.. Cred ca te referi la postarile de genul ala.. Nu te pune sa scrii masina sau un cuvant intamplator, ci te pune sa scrii numele unui site.. gen masina.com, femei.net, animale.ro... iar pe acea pagina are cum a zis @gabriel55 . Intra pe site-ul respectiv si vezi sursa.
Chiar ma gandeam ieri la aceste postari.. Intr-o mana sunt okay ca face publicul sa interactioneze cu postarea, dar pe cealalta cam pare a spam...
 
Poti explica mai babeste ?
Ms.
Babeste:
1. Inregistrezi domeniul catdemare.com.
2. Pui pe el un script care sa faca random la og:image si og:title (adica la fiecare feresh titlul si imaginea sa se schimbe)
3. Pui pe facebook: "Scrie in comentariu catdemare ca sa afli cat de mare o ai".
4. Ca prin minune apare titlul si imagine random (defapt nu este minune, facebook face scrape la site-ul tau catdemare.com si returneaza imaginea si titlul)
 
Babeste:
1. Inregistrezi domeniul catdemare.com.
2. Pui pe el un script care sa faca random la og:image si og:title (adica la fiecare feresh titlul si imaginea sa se schimbe)
3. Pui pe facebook: "Scrie in comentariu catdemare ca sa afli cat de mare o ai".
4. Ca prin minune apare titlul si imagine random (defapt nu este minune, facebook face scrape la site-ul tau catdemare.com si returneaza imaginea si titlul)
Ms Frumos...deci trebuie și un script...
Cunoști / ști un script pt așa ceva?
Ms din nou.
 
nu trebuie script, doar niste coduri pentru random ca sa faca random la titlu imagine si descriere
Chiar crezi ce zici? Eu zic ca nu e complet ce zici tu. I-a incerca sa vezi. Debug la url la facebook cum faci???? Sa te vad :)

Data viitoare nu mai face dublu post ci foloseste functia de editare post.
 
Toata lumea stie...dar nimeni ..nu lasa un ..cod..scrip , link , nume ..ceva...;)
 
Toata lumea stie...dar nimeni ..nu lasa un ..cod..scrip , link , nume ..ceva...;)
NU a lasat pentru ca e cu bani, ori sau chinuit mult sa-l faca functional, vezi cazul meu.
Cum as putea eu sa-l postez aici dupa atata munca?
 
NU a lasat pentru ca e cu bani, ori sau chinuit mult sa-l faca functional, vezi cazul meu.
Cum as putea eu sa-l postez aici dupa atata munca?
Mă gândeam că e ceva simplu ..că am văzut la multa lume pe Facebook.
 
Loading...
Back
Sus