Recenzie Into the Badlands 2015 serial nou bun

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Into the Badlands 2015 .
Având acţiunea într-un viitor devastat şi controlat de către puternici baroni feudali , “ Into the Badlands ” spune povestea unui războinic nemilos şi a unui băiat ce se îmbarcă către o odisee spirituală pe un teren periculos.
image.jpg

Peste secole, ca urmare a dezastrelor atât naturale cât şi create de om, o nouă societate se ridică, cei mai puternici şi brutali crescând prin bogăţie şi autoritate. Cunoscut sub numele de Badlands, acest teritoriu este divizat şi stăpânit de şapte Baroni rivali ce controlează resursele necesare traiului, întărindu-şi forţele cu ajutorul armatei loiale numite Clippers.
Aceşti războinici se bucură de statutul şi confortul la care populaţia obişnuită doar visează şi sunt dispuşi să îşi rişte viaţa în serviciul Baronilor lor.
Puţini Clipperi prind aniversararea de 30 de ani, dar Sunny (Daniel Wu) nu este un Clipper obişnuit.
Demostrând capacităţile letale în artele marţiale, Sunny a crescut rapid în ierarhie devenind conducătorul Clipperilor lui Quinn (Marton Csokas) cât şi consilierul său de încredere.

Pentru decenii întregi, Quinn a fost incontestabil cel mai puternic Baron, însă cel mai nou Baron al teritoriului, Widow (Emily Beecham), a început să atace transporturile lui Quinn şi să-i testeze dorinţa de luptă.
Unul dintre aceste atacuri, îl conduce pe Sunny la M.K. (Aramis Knight), un adolescent ce a supravieţuit unei ambuscade. Sunny ajunge să înţeleagă că tânărul ascunde un secret şi că are o recompensă mare pusă pe capul lui.
În timp ce Widow îşi duce lupta împotriva lui Quinn, destinele crudului asasin şi a tânărului impulsiv se împletesc.
În evoluţia relaţiei lor ca profesor-elev, fiecare îşi va descopei adevărata vocaţie, iar împreună vor demara o odisee care va face diferenţa între haos şi iluminare pentru toată lumea din Badlands. Sursa Cinemagia nota 8.2
Into the Badlands 2015 este unul din cele mai noi filme seriale 2015 care pe langa scenele de arte , martiale , karate , lupte si dragoste are si un scenariu foarte bun si se merita cu siguranta vizionat , recomand .

 
Ultima editare:
Am vazut primul episod si pare promitator. Din pacate din cauza programului incarcat am uitat de el. Noroc de postarea ta, care mi-a adus aminte de el.
Si eu recomand sa dati o sansa acestui serial.
 
Scenele de lupta sunt fantastic de bine realizate .
 
Loading...
Back
Sus