Intalnirea roforum 2017

Eu cred ca detalii de genul asta nu conteaza.. ca intai berea si apoi afacerile , ca intai afacerile si apoi distractia .. ca doar distractie , cu sponsor sau fara sponsor .. important este sa aibe loc si sa ne intalnim.

In descrierea acestui topic .. culeg asta "la fel ce activitati credeti ca AR trebui incluse" intrebarea fiin pusa de cel care a creat acest topic cu apelativul "Va rog" si frumos ar fi sa raspundeti sincer la aceasta intrebare..

Pe de alta parte mai degraba mi-as face prieteni din randul oamenilor cu care am colaborat si as merge cu ei la distractii decat invers..
Ma gandesc ca toti stiti ca marile prietenii se strica atunci cand se ajunge la bani.. si frati chiar fiind.

Si am sa ma repet.. hai sa ne gasim si vedem dupaia ce vom face.. toti membri acestui forum fac parte din aceeasi familie ..indiferent ca este tubeardvertising.. sau un anumit user anume.
 
ai foarte mare dreptate ..nu te cunosc personal, insa avand in vedere ca amandoi suntem din brasov sper sa ne intalnim la aceasta prima intrunire si mai sper sa incheiem colaborari in beneficiul ambelor parti.. cat mai curand..
Putem sa ne intalnim si inainte de asta daca esti din BV depinde cum ai tu timp! Imi place sa cunosc persoane noi si sa schimb idei!
 
Ce-i cu hateul ăsta? :)) Băi, chiar mi se ridicase și mie un pic speranța că facem ceva frumos, apoi vin haterii cu " dai de băut să-ți faci reclamă" :)) nu cred că a zis că-ți dă de băut dacă stai să împarți 100 de pliante în fața barului :)) . De ce sunteți răutăcioși? Acceptați dacă vi se oferă ceva, mulțumiți și fiți recunoscători. Eu mă tot gândesc cum o fi dacă ne adunăm mai mulți de 30-40, ar fi ok ceva mai mare, ar fi frumos și în aer liber să putem vorbi toți și să ne vedem toți, facem un cerc mai mare ceva.
Ps. Eu accept un ceai din partea oricui :))
 
Ce-i cu hateul ăsta? :)) Băi, chiar mi se ridicase și mie un pic speranța că facem ceva frumos, apoi vin haterii cu " dai de băut să-ți faci reclamă" :)) nu cred că a zis că-ți dă de băut dacă stai să împarți 100 de pliante în fața barului :)) . De ce sunteți răutăcioși? Acceptați dacă vi se oferă ceva, mulțumiți și fiți recunoscători. Eu mă tot gândesc cum o fi dacă ne adunăm mai mulți de 30-40, ar fi ok ceva mai mare, ar fi frumos și în aer liber să putem vorbi toți și să ne vedem toți, facem un cerc mai mare ceva.
Ps. Eu accept un ceai din partea oricui :))
Nu este prima oara cand se intampla acest lucru pe forum. Eu unul personal am patit-o si nu odata ci de mai multe ori.. chiar daca in regulamentul acestui forum se specifica ca libertatea de exprimare este permisa si pe de alta parte este dreptul fundamental al omului de a spune ce gandeste .. un anumit user a avut curajul sa incalce regulamentul si chiar sa ceara public sa nu imi mai manifest dereptul de a-mi exprima liber opinia.. pentru simplu fapt ce pe el il deranjeaza . Bineinteles ca nu imi pasa mie de el ca il deranjeaza pe el libertatea mea de a imi exprima liber opiniile.. fiecare are dreptul de a-si exprima opinia atata timp cat cat nu isi bate joc de opinia alei persoane. Ca atare am spus mai sus ca ma ofer sa sponsorizez cu suma de 25$ aceasta initiativa. a\Acesti bani vor fi strict pentru membrii care participa la intrunire.. Nu stiu directia lor insa pot fi ca un atribut la masa de protocol sau alte directii.. De asemenea mai ofer fiecarui mebru care participa la intrunire un alt mic dar din partea mea pe care i-l voi dezvalui la momentul respectiv.
@TubeAdvertising tu nu te lasa intimidat de anumite intentii negative pentru a-ti exprima recunostinta ca esti membru cu drepturi depline.. intodeauna vor exista anumite persoane care vor incerca sa te demoralizeze si sa iti taie maiul in a fece ceva creativ.. De ce? pentru ca genul acesta de oameni asa cum esti tu ..sunt foarte rari .. sunt pe cale de disparitie.. turma e una, insa oamneii originali sunt aparte ..Vizavi de ce ai spus tu.. eu sunt dispus sa ne intalnim, chiar si in aceasta saptamana , in weekend de exemplu ..
 
Ultima editare:
O idee fantastica, mai evadam si noi din lumea asta a online-ului, altfel e cand vorbim cum si este normal, fata in fata. Atunci vedem cine este serios si capabil. Particip si eu cu cea mai mare placere daca este programat intr-o perioada ''avantajoasa''. Putem stabili o sumedenie de lucruri, schimba idei si in acelasi timp se creeaza o baza.
In legatura cu petreceri si altele nu e o intalnire de haiduci, o iesire merge. Sa ne vedem si sa discutam intr-o atmosfera placuta.
 
Ultima editare:
@TubeAdvertising tu nu te lasa intimidat de anumite intentii negative pentru a-ti exprima recunostinta ca esti membru cu drepturi depline.. intodeauna vor exista anumite persoane care vor incerca sa te demoralizeze si sa iti taie maiul in a fece ceva creativ..
Nu m-am lasat intimidat, de asta nu mi-am restras propunerea :) am incercat sa ii inteleg punctul de vedere si il inteleg pe deplin, nu il judec, ii accept critica, este libes sa spuna ce vrea atata timp cat nu jigneste. Faptul ca m-a criticat cu respect este demn de respect, parerea mea!

.Vizavi de ce ai spus tu.. eu sunt dispus sa ne intalnim, chiar si in aceasta saptamana , in weekend de exemplu ..
Iti las numarul in privat, da un mesaj si ne gasim!
 
Ce va ambalati atat oameni buni?
Nu am vazut o confirmare concreta de la nimeni ca vine, plus nici o sugestie de activitate.
Am ales brasov ca este in mijlocul tari si oriunde ai fi, iti vine mai usor sa ajungi, plus este un oras frumos unde putem avea foarte multe activitati.
Apoi sponsorii sunt foarte buni si ar trebui sa spuneti Multumesc cand cineva se ofera. Stiu ca nu multi iti permit sa ajunga la intalnire, iar de cazare si mancare si alte activitati nici nu se pune vorba. :D
Odata ce stabilim o data cand ne intalnim, fiecare sa plateasca 10 euro in care daca se gasesc sponsori sa fie inclusa cazarea si masa pentru cele 3 zile si doua nopti.
In acest fel se stie sigur cate persoane vor veni, ca nimeni nu cred ca arunca 10 euro asa degeaba. :D
Pentru ca e prima intalnire, aceasta va fi una de cunoastere, sa iesim in oras, sa facem o drumetie, sa discutam diverse la o bere si orice altceva care ne-ar putea uni mai tare.

@TubeAdvertising multumesc pentru oferta si daca reusim sa o face cu siguranta vom avea o activitata sponsorizata de de catre TubeAdvertising.
La intalnire poate veni orice membru de pe forum, atat timp cat nu este sanctionat pe acea perioada sau nu are ban. Cei care au fost acuzati de scam/teapa sau orice alt timp de inselatori nu isi au locul.

Personal ma gandesc ca nu are rostul sa bat drumul din Uk in Romania pentru o intalnire cu 5-10 persoane si nu vreau sa fiu inteles gresit. Daca ne aduam sa fim acolo un 10% din numarul de utilizatori, dar ma multumesc si cu un 30-50 persoane. :D
Ar mai fi o solutie undeva in covasna, unde un var de al meu poate pune la dispozitie una sau mai multe vile, gratis sau la un pret minim, unde putem vizita muntii, pesterile si face cate un gratar in fiecare seara si discuta pana in zori.

Eu lucrez sa gasesc sponsori cel putin pentru cazare, iar de mancare si restul mai vedem nu? :D
Din ce am vazut online cea mai ieftina oferta pentru 50 persoane este de 1800 euro care include doua nopti de cazare, 2 mic dejurn si o masa. Cineva care locuieste in brasov se poate interesa si primi/negocia un pret mai bun.

Asa ca in loc sa ne ciondanim aici, mai bine gasim o solutie daca intr-adevar vreti sa ne gasim. :D
 
Nu m-am lasat intimidat, de asta nu mi-am restras propunerea :) am incercat sa ii inteleg punctul de vedere si il inteleg pe deplin, nu il judec, ii accept critica, este libes sa spuna ce vrea atata timp cat nu jigneste. Faptul ca m-a criticat cu respect este demn de respect, parerea mea!


Iti las numarul in privat, da un mesaj si ne gasim!
Ma bucur ca nu te-ai lasat intimidat.. De asemenea ma bucur ca nu sunt singurul 'nebun" de pe aici care trag un semnal de alrama .. iar in acest topic si-au exprimat liber opinia mai multi useri ca intradevar sunt probleme si rautati din partea anumitor persoane.. iar in alte topicuri au mai fost si alti useri care au spus acelasi lucru.

Am primit mesajul tau cu numarul tau de telefon si in cursul zilei de maine am sa te contactez si ne putem gasi chiar in aceasta saptamana. Iar daca mai sunt membri din brasov rog sa sa ma contacteze pe mine sau pe tubeadvertising si ne vom gasi cu toti ..chiar in aceasta saptamana. Ne vom consulata strict asupra primei intruniri a webmasterilor din romania Brasov 2017 si ca gazde a acestei prime intruniri vom inceraca sa fim cat mai ospitalieri.
 
Nu am vazut o confirmare concreta de la nimeni ca vine, plus nici o sugestie de activitate.
Si-au anuntat mai multi useri intentia ca vor participa.. cnusi, nidwebm, senquart, sacalul, alex, emilascovici, peterpony, tubeadvertising.. probabil vor mai fi si alti.. Privind sugestiile de activitati ..eu am spus cateva.. tubeadvertising ..peterpony si nidweb si-au exprimat o opinie.. Hai sa le dezvoltam pe acestea.
 
Păi, cea mai bună soluție ar fi să facem un Poll, să adauge fiecare sugestii unde să mergem, data,etc. Eu zic de acum că mă bag, dacă nu cheltuiesc mai mult de 200-300 de lei e ok.
EDIT: Ar fi ok să vedem câți suntem, măcar să fim 10-15 și apoi putem trimite mail sau sunăm la cineva să ne facă ofertă pentru cazarea de grupuri. Așa luăm reducere ceva. Eu unul m-aș băga și cu cortul :)) luăm ceva de băut, mâncare și 3 zile să fim rupți de tehnologie. E doar o sugestie totuși.
----------------------------------------
EDIT2: Am găsit cazare pentru grupuri, cu sală de conferințe, sală de biliard,etc.
Link: https://hanul-muresenilor.ro/Brasov/accommodation/oferta-grupuri-brasov/
 
Ultima editare:
Realitatea e că pentru mine nu va fi simplu, dar îmi doresc să vin. As vrea sa cunosc personal membrii acestui forum. Pentru mine ar fi o onoare. Alex, stabilește o dată și o locație, precum și cât ar avea de plătit fiecare, să începem să tragem linie. Cel puțin pentru mine, sunt aspecte familiale de care ar trebui să țin cont. Voi da un răspuns ferm, nu am încurcat pe nimeni niciodată.
 
Scuze lui Șacalul și Tubeadvertising. Nu a fost în intenția mea sa atac pe nimeni.
Nu ai atacat dar asta ai facut.. mai multi useri au semnalat acest lucru.. Tu nu esti la prima abatere de acest gen si daca iti aduci aminte intentia mea nu a fost de a te pune la zid sau de a te marginaliza.. Eu am vrut doar sa te luminez ca pe viitor sa gandesti de 2 inainte de a posta, si sa te gandesti daca faci un bine sau faci rau acelei initiative. Chiar s-a nascut pe seama ta un topic special unui astfel de comportament, topic la care eu nu am participat.. pentru ca stiam ca e vorba de tine si nu vroiam sa iti fac rau. Mai multi useri au criticat dur un astfel de comportament insa multi dintre ei nu stiau ca este vorba de tine, dar tu stiai. Asta este karma, asta este pedeapsa care vine 100% atunci cand ai intentii rele pana ai sa te trezesti..daca o sa te trezesti.

Vii cu intentii rele vei primi rau.. Pe de alta parte vii cu intentii bune vei primi bine .. si nu neaparat de la aceleasi persoane, de cele maimulte ori le primesti de la altcineva atat rau cat si bine.
Pe acest forum nu trebuie sa existe intentii rele .. De ce ? pentru ca se formeaza tabere si atunci cand este vorba de a se arunca cu piatra multi aleg genul asta de circ iar scopul acelui topic se stinge..

afaceri decurg ulterior
La aceasta intrebare ti-am raspuns mai sus, ca este inainte sau dupa e primordial sa existe daca dorim sa ne dezvoltam.
Eu am vorbit cu alex inainte de crearea acestui topic si s-a pus in discutie despre sponsori, activitati cat si ditractii, drumetii etc.
Trebuie sa punem punctul pe i.. marea majoritate a userilor sunt webmasteri.. Multi dintre ei isi castiga existenta din mediul online sau isi doresc acest lucru. Deci este primordial ca toate cele 3 puncte pe care le-am amintit sa aibe loc. Ordinea lor nu conteaza.
 
Asa cum am spus in postarea mea din acest topic, voi sustine aceasta initiativa.

Pentru a ne putea pregati psihologic, am spus sa fixez o data. Atunci cand am vorbit prima data cu Alex am spus undeva prin octombrie pe data de 8.
Aceasta data nu este una batuta in cuie .. se mai poate ajusta insa nu cu mai mult de 4-5 zile.
Intalnirea va fi intr-un mediu privat .. mai exact intr-un restaurant discret in care nimeni nu trebue sa plateasca nimic pentru a putea participa, fiecare isi va comanda ce doreste si isi va plati doar consumatia. In functie de numarul celor care vin, voi alege restaurantul. Am mai facut chestii de acest gen si a iesit foarte frumos.

Intalnirea va fi cu circuit inchis ... nu vor fi decat membri roforum.
Va rog sa anuntati aci cei care veniti sigur si daca va convine data.
Eu personal sponsorizez aceasta reuniune cu suma de 50 de $ + inca 50 de $ care vor fi in mici atentii .acestea vor fi doar din mediul online.. nu m-am gandit mai exact le ce .. voi vedea .
M-am intalnit personal si cu userul tubeadvertising.. si din ce mi-a spus va fi si el prezent .. si va face si el cate o mica donatie.. am inteles de o intrare in club si ceva consumatie.

Intalnirea va fi considerata ca si o conferinta nationala a webmasterilor din romania, doar in situatia in care sunt prezenti minimum 5 persoane.
Cei care isi doresc sa participe pot posta mai jos si eventual pot pune intrebari constructive pentru a alimenta entuziasmul a acestei prime intruniri.
 
Multumesc lu' @Sacalul pentru support si implicare.
Vreau sa ma fac inteles bine.
Intalnire oficiala [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] va fi doar daca se aduna minim 25-30 de membri, recomandat ar fi 50.
Prima Intalnire oficiala va fi sa ne cunoastem personal, sa ne distram si fara afaceri si alte lucruri. Negot se poate face si in privat. Putem insa discuta despre viitorul la comunitate si ce mai tine sa crestem, sa oferim un ajutor/support real romanului de rand care are nevoie de un sfat sau ajutor.
O intalnire de 3-8 nu cred ca se poate face neoficial intre membrii carr vor sa se cunoasca personal.
Daca voi reusi sa adun sponsorizari care sa acopere o parte sau 100% din cheltuieli va anunt. Din calculele mele pentru 2 nopti si cheltuieli aferente ar putea ajunge la 100-150€ de persoana.
 
Loading...
Back
Sus