Info utile despre forum.

De ce uneori continutul este ascuns?
1. In general este ascuns pentru guest. Pentru a vedea tot continutul la un topic sau postare trebuie sa se inregistreze, sau sa aiba o postare, etc. In functie de cum decice cel care posteaza continutul.
2. Pentru a mari activitatea pe forum. Sunt topicuri unde se cere replay sau like pentru a vedea continutul.
Exemplu: Sa spunem ca postezi zi de zi sau cand ai timp resurse interesante, metode sau trucuri de facut bani sau urcat in google, tutoriale, etc. Desi vezi ca topicul tau a fost citit de 200 ori, 50 descarcari, nimeni nu a dat un replay cu un multumesc sau un like.
Sunt sigur ca te deranjeaza acest lucru. Asa ca recomand ca atunci cand vedeti ceva interesant, un replay face foarte mult sua macar un like. Ccest lucru face pe cel care posteaza sa continuie.
Sa nu uitam ca unii dintre noi aloca timp pentru a scrie un tutorial sau posteaza o metoda/truc pe care in mod normal nu este obligat sa o faca.
daca ne sustinem intre noi, putem invata si urca cat mai sus in acest www.
3. Pentru guest recomand sa ascundem elementele interesante din postare.
Nimeni nu vrea HIT and RUN. Este cel mai naspa pentru toti. Munci aici sa aducem/facem ceva frumos si altii doar profita de pe urma noastra.
 
Roforum apare pe prima pagina in google cu 2 rezultate la termenul ajutor seo. Pozitia 3 si 7.
iKZRcJR.png

PVvCdFx.png
 
Am declasat din functi toti care aveau acces extra pe forum.
Am ridicat accesul pe forum lui @cnusi

Motiv:
Lipsa de activitate, implicare, promovare.
Sorry si sper sa nu se supere nimeni.
Am aratat si dovedit in nenumarate randuri cat de mult poate ajuta aceasta comunitate. Fara implicarea fiecaruia nu putem ajunge mai sus de acest nivel.
Plus cand impartasesc ceva din experienta care functioneaza si va este de ajutor astept macar un share ca drept multumire.
In fiecare zi aloc foarte mult timp pentru reseach, pentru a putea prezenta aici informatii care va pot ajuta in afacerile onlline/ offline sau sa va faca viata si activitatea mai usoara.

Plus mi-a fost adus la cunostinta ca unii dintre voi nu respectati regulile pe comunitatile de pe google plus. Postati pentru a primi +1 sau coment, dar nu oferi acest lucru celorlalti care posteaza.

Uneori chiar nu inteleg de ce acest comportament? Suntem aici sa ne ajutam, avem metode care functioneaza, insa continuam sa fim egoisti, invidiosi. De ce X sa castige 5 euro de pe urma mea, dar e bine ca Tu sa castigi 5 euro de pe urma altuia. Este un exemplu.

Cu acest comportament nu vom avea niciodata o comunitate reala in mediul online unde sa ne ajutam si sa avem cu totii de castigat.

La sectiunea VIP nu voi mai oferi nimanui acces gratis. In acest moment nu se merita efortul.

Sorry inca odata pentru aceste actiuni, dar cred ca sunt necesare.

Nu voi mai oferi nici un fel de support pe skype sau YM. Orice problema se discuta pe forum.
 
Ultima editare:
astazi pentru cateva minute forumul nu a functionat bine. Asta din cauza ca am facut upgrade la platforma.
Pentru aduc mii de multumiri lui @DjCyry pentru sponsorizare.
Am adaugat un nou modul pe forum, care afiseaza la finalul paginii topicuri similare cu cel care esti. Sper sa va ajute sa gasiti topicuri mai usor pe forum.


wo6WyP8.png


Am mai facut update la unele module.
Credeti ca ar merita sa pun subscribe prin e-mai ? Adica vei primi mesaj pe e-mail cand se fac postari pe forum fara sa te inregistrezi.
 
Multumesc pentru support. Tocmai am fost premiat de platforma pentru ca am primit 500 like la posturile mele. Asta arata ca va place si gasiti informtive cele ce postez pe forum.
7vkXywK.png


Voi continua sa postez lucruri interesante si nu uitati cand gasi ceva interesant pe forum dati acelei persoane like. In acest fel il faceti sa continuie.

Va multumesc.
http://www.roforum.net/members/alexh.1/trophies
 
Astazi [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] a trecut de pragul 500.000 in alexa.com rank.
6rAVx2G.png


l5XtXPO.png


Numarul utilizatoril inscris a ajuns la 321 in acest moment.

L4JE7p2.png



Media online pe forum este undeva la 30-40, iar cel mai multi useri online pe forum au fost 327.
Toate acestea in 7 luni de activitate, fara promovare, inscriere in directoare, sau orice alta metoda de promovare.
Forumul s-a ridicat prin continutul de calitate, ceea ce-l face o sursa foarte buna de informare pentru oricine are nevoie de ajutor.

Zz0ebWn.png

Sper ca peste alte 7 luni forumul sa ajunga in primele 100.000 site-uri in lume, conform alexa.com si poate in primele 500 site-uri pe Romania.

Va multumesc pentru ajutor si ca ati ales roforum.net.
 
In aceasta noapte forumul a fost pentru scurt timp in mentenanta pentru a face upgrade la ultima versiune a platformei care ruleaza.
Mii de multumiri lui @DjCyry pentru modulul upgrade.

Daca intampinati erori va rog postati mai jos si daca e posibil un print pentru a ma ajuta sa inteleg si sa rezolv problema.
 
Cat de mult conteaza daca un topic este activ si cat de repede apare in google.
Acest topic a fost postat astazi la ora 6.22 dimineata, ora serverului.
http://www.roforum.net/threads/un-pic-de-ajutor-cu-o-problema-ivita-in-webmaster-tools.1800/
Deaja este in google.
l03FV0i.png


Asta sa vedeti cand de mult conteaza si ajuta angajamentul membrilor la o postare pe un site. Nu conteaza ca este forum, wordpress, sau alta platforma.
Si 3 persoane care fac 5-10 comentarii la un articol il poate ridica in prima pozitie in google.
 
Deoarece intotdeauna am fost curioasa , am incercat metoda cu astfel de comentarii si activitate pe un site de filme la un film postat cu o zi in urma care era pe a sasea pagina .
Dupa o serie de 5 comentarii si 5 raspunsuri si maxim o ora sa spun de pe pagina 6 am ajuns pe pagina doi prima pozitie .
Sincer nu gasesc explicatia dar Alex are in totalitate dreptate la ce spune mai sus , recomand aceasta metoda .
 
M-ati facut foarte curios si pe mine. Voi alege o postare pentru care voi aduce comentarii, voi raspunde la ele, sa verific si eu daca sare in Serp.
Lasa aici link sau in privat si comentam fiecare cate 3-5 si vedem daca urci.
 
Garantez ca urci si dupa cum bine spunea si Alex dar si Strumphi mai devreme cel mai bine ar fi sa ne spui un cuvant cheie dupa care sa te cautam pe google si sa intram de acolo .
 
Loading...
Back
Sus