Info utile despre forum.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Anumite restrctii se aplica utilizatorilor noi pe forum pentru a scapa de spam si post hunting.

1. Restrictiile sunt valabile pentru primele 30 zile sau 50 posturi.
2. Ridicarea in rank pe forum nu se face dupa numarul de posturi ci dupa numarul de LIKE primite la postari. Asa aveti grija cui dati like si postati info cat mai utile pentru a primi like.
3. Notificare in post a unui user se face prin adaugarea semnului @ in fata. Gen: @Shtrumphu
4. Tag in post se face prin adaugarea semnlui # in fata la keywordul dorit si relevant cu topic/post . gen: [HASHTAG]#forum[/HASHTAG]
5. Orice abuz de TAG in post se pedepseste.
6. Pe chat nu se accepta link affiliat/referal. Se accepta link doar catre postari de pe forum.
7. Credit: Cu acesta in viitor puteti cumpara diverse produse/servicii pe forum si chiar converti in bani reali. Fiecare actiune pe site primeste un numar de credite. Orice actiune negativa primeste minus dublu de credite.
Exemplu: Pentru postare unui topic primesti 10 credite, daca stergi topicul se scade 20 credite din contul tau. Sau daca ai primit 1 like la postare primesti 5 credite, iar daca pierzi 1 like se vor retrage 10 credite din contul tau.

8. Cand postati daca primiti eroare, inseamna ca aveti prea multe link-uri in postare sau acesta contine link de affiliat. Pentru a putea posta reduceti numarul de link sau cel care este referal/afiliat.
9. Anumite titluri se acorda Manual. gen: Freelancer, Developer, SEO Expert, Support Offcial, ETC.
Toate aceste conturi de acorda dupa verificare si in unele cazuri contra cost.
 
Daca vrei abonare automata la topicurile in care participi si alerta pe e-mail mergi la profilul tau > Preferinte si seteaza ca in imaginea de mai jos:
thRxZib.png


Sau manual la fiecare topic prin click pe butonu de sus Watch Thread.
Nc0BbIS.png

Apoi alege una din optiuni:
3YE38Sf.png


Prima este sa te abonezi dar fara sa primesti mesaj pe e-mail.
A doua este sa te abonezi dara fara sa primesti mesaj pe e-mail.
 
Doar ce am citit acest post si fara sa vreau ma gandesc doar la un lucru primesti like ai adunat 10 puncte insa dupa cum am vazut ca sa se faca rau se da mai mult dislike si atunci dai dublu daca am inteles corect .
Asa ca vin si cu o intrebare simpla ai posibilitatea tu ca administrator de forum sa vezi cine anume a dat like si dislike , pentru ca de nu poti vedea acest lucru o sa fie o afevarata cacialma aici si toti or sa fie cu puncte pe minus .
 
Sistemul este facut sa blocheze trisorii. Chiar daca mai scapa cate unul, pe forum exista log pentru orice si ii voi sanctiona.
La fel voi sanctiona cei care cer like in topic sau fac referire la asta. Trade de like este interzis.
Stai linistita ca nu vor exista abuzuri.
 
Urmatorul Nivel pe forum.
Cu toti cred ca ati vazut imaginea de mai jos din profilul vostru.
4pdRkNB.png


Aceasta arata cat % ai realizat pentru a trece la urmatorul nivel. Contorizarea se face pe LIKE primite pe forum.
Nivelurile sunt acestea:
3nz6hpJ.png
 
denumirea ultimei contorizari nu mi se pare "realista", sunt crestin, nu cred in popi, nu sunt fanatic, dar parca a ajunge "Dumnezeu" nu mi se pare realist, accept si criticile constructive ale colegilor de forum, accept si ca cei care platesc si decid
 
denumirea ultimei contorizari nu mi se pare "realista", sunt crestin, nu cred in popi, nu sunt fanatic, dar parca a ajunge "Dumnezeu" nu mi se pare realist, accept si criticile constructive ale colegilor de forum, accept si ca cei care platesc si decid
Mie niciuna , mai simplu si pro era : Nivel 1 / Nivel 2 ...etc , parerea mea.
 
@cnusi - Daca aduni peste 100k like pe forum, poti considerat Dumnezeu. :D
@DjCyry - ceva sugestii in afara de nivel 1 ai?
Voi schimba numele la fiecare nivel cu cea mai mare placere daca veniti cu ceva mai bun. :p
 
Incepand de astazi se primeste credit doar atunci cand primesti like la post. 1Like = 1 credit.
Daca topicul iti este sters atunci esti taxat cu -10 iara daca iti este sters un post esti taxat cu -5 credite.

Creditele vor putea fi folosite la promovarea planurilor superioare pe forum, acces la forumuri private si resurse.

Este posibil chiar convertirea lor in bani reali.

Astept sugestii care sa fie rata de conversie. La final voi hotara daca o activez sau nu.
 
Sincer nu stiu cat ar putea fi rata de conversie inca daca tinem cont de faptul ca LIKE se obtine destul de greu ar trebui sa fie una cat de cat ridicata .
 
de pe data de 5 februarie este activ. cam dupa o saptmana am fost totul activ. a fost cumparat pe data de 02.02.2015.
cam 10 zile de cand este activ forumul.
 
Loading...
Back
Sus