Info utile despre forum.

Un motiv in plus sa iti pui la vanzare site de filme online sau orice alt tip de site pe roforum.
La termenul Vand Site Filme Online, roforum apare pe pozitia adoua cu mai multe link interioare.
WCUS0fy.png
 
Rostul la sectiunea Blacklist
K2Mf2Xp.png


Mai continuati sa trimiteti spam si asa o sa apareti.
De asta e bine ca fiecare dintre voi sa postati toate mesajele spam care le primiti in blacklist, ca atunci cand cineva cauta info sa stie ca sunt spam si desigur ca google si alte sisteme sa le baga in blcklist.
 
Acest topic a fost postat acum cateva ore pe forum si deaja apare in google pe locul 20. Inca cateva vizite si raspunsuri si va ajunge pe prima pagina.
http://www.roforum.net/threads/deceptive-site-ahead.1880/
Concurenta este destul de mare pe acest keyword.
oqvBI2q.png


Puteti cauta si voi Deceptive site ahead si click pe link de pe roforum.
 
Ma simt nevoit sa reamintesc scopul acestui forum. Multi fac abuz, luna aceasta am banat foarte multe persoane care au incercat sa faca spam sau alte lucruri care nu sunt acceptate.
1. Roforum este un forum unde gasesti ajutor la aproape orice problema ai avea.
2. Roforum nu este bazar. Sectiunea marketplace este un bonus si un drept.
3. Pe roforum nu se accepta spam, scam, sau alte lucruri care ar putea duce in eroare membrii acestei comunitati.
4. Odata ce ai primit o sanctiune sau BAN este definitiv, asa ca nu are rost sa ma contactezi sa revin asupra deciziei.
5. Sectiunea Actualizeaza Starea Ta nu este pentru a face spam. O scot imediat din homepage, sa vad daca mai posteaza cineva acolo.
THRq4vQ.png

6. Orice postare de vanzare care contine 5-10 cuvinte va fi stearsa de acum. La fiecare postare stearsa se pierde 20 credite, asa ca voi decideti daca sa merita.
7. Pentru clientii immdomain.com voi face o sectiune separata unde pot primi support la orice problema.

Voi reveni cu alte update cand cred ca este necesar.

Nu vreau sa transformam acest forum intr-o gloata de nenorocitit unde toata lumea face spam, asa cum este pe alte forumuri.

Nu uitati sa folositi butonul Imi place la fiecare post/topic care v-a fost de ajutor. In acest fel ii spuneti un multumesc autorului , sau chiar un raspuns cu multumesc este bine.
 
Pentru a evita actiuni neplacute care ar putea afecta si alti useri.
Cand comentati la un topic care devine popular, o sa primiti mesaj de fiecare data cand cineva posteaza.

Pentru a evita ca sistemele online de e-mail sa marcheze roforum ca spam, intrati pe forum la subiectul respectiv si dezactivati notificarile.
Majoritatea sistemelor online de e-mail cand primesti multe mesaje de la un site/sursa dar fara sa le verifici / citesti zilnic le va marca ca spam. Din aceasta cauza unii useri pot avea de superi pentru ca nu primesc notificare care se duc direct in spam.

Deci nu doar ignorati acel mesaj care vinde de la roforum, ca nu ajuta pe nimeni.

Pentru a evita aceste neplaceri puteti adauga aceste adrese de e-mail in white list sau favorite pe serviciul vostru de e-mail.

Cod:
support @ roforum . net
comunicationlimited @ gmail . com

delete spatiile goale

Multumesc pentru intelegere.
 
Incepand de astazi userii noi nu mai pot posta , deschide subiecte la sectiunea publicitate.
Nu voi spune care este numarul minim care va permite sa postati pentru a evita posthunting.

Ma repet pentru a mia oara.
Roforum nu este olx sau bazar ci un loc unde fiecare priemste ajutor la problema care o are. Orice incalcare duce la sanctiune si chiar ban permanent. Moderatorii au autoritate sa ia orice decizie care cred ca este necesara si aceasta este definitiva.
Daca nu va plac regulile mergeti in alta parte.
 
Update:

Confirm ca userul @MediaVenus este cont autorizat din partea firme de publicitate mediavenus.com pentru a oferi support pe roforum.net.
Aici gasiti topicul de support si in curand si categorie unde puteti posta totul legat de mediavenus.net. http://www.roforum.net/posts/10258/
 
Incepand de astazi userii noi nu mai pot posta , deschide subiecte la sectiunea publicitate.
Nu voi spune care este numarul minim care va permite sa postati pentru a evita posthunting.
Ahaa, deci de-asta vad multe mesaje fara rost,de-asta membri noi sunt primii care-i saluta pe toti membrii si mai noi (eu credeam ca sunt doar primitori,gazde bune).:D
Si eu vreau sa-mi postez chestiile la mica publicitate,stiu si cate postari treb sa am pt asta.... dar asta nu inseamna sa ma apuc sa salut pe toata lumea si sa postez aiurea de nnn ori.
Oameni buni, treb sa veniti cu informatii pe forum, sa contribuiti, sa cereti informatii,sa cumparati.... nu doar "salut... waw ce tare... bine ai venit...".
Valoarea forumului creste cu contributia tuturor de informatii.
 
Ahaa, deci de-asta vad multe mesaje fara rost,de-asta membri noi sunt primii care-i saluta pe toti membrii si mai noi (eu credeam ca sunt doar primitori,gazde bune)
Post Huntig se pedepseste aici cei care saluta o fac chiar pe bune. Mai sunt cativa care vor sa adune posturi dar am eu grija de ei. :D
Valoarea forumului creste cu contributia tuturor de informatii.
Aici ai mare dreptate, din pacate multi vor ca informatia sa curga doar dintr-un singur sens.

Cu timpul vom reusi sa ne schimbam, sa face o comunitate frumoasa si nu trebuie sa ne speriem ca dureaza asa mult. Suntem oamenii si unele lucruri dureaza.

Se spune ca Victoriile Perfecte se castiga foarte greu sunt sunt foarte rare. :p
 
Cand am facut postarea era pe locul 2, iar acum este pe 3 la mine, atat pe normal cat si pe incognito.
E posibil ca la fiecare sa apara pe o pozitie diferita.
 
Update:
Metoda recomandata de postare pe forum.

Atunci cand deschideti un topic aveti grija sa folositi un titlul relevant pentru ca pe viitor atat tu cat si alti membri sa poata gasi topicul mai usor.

Daca este o eroare pe wordpress poti face un titlul de gen:
Eroare wordpress <nume eroare>
Daca este o problema de redirect si tine de htaccess redirect, atunci un titlul de gen:
<Platforma> htaccess redirect site sau articole

Probleme cu o retea sociala
<Nume retea sociala> probleme la login sau share

<> - acestea sunt puse ca exemplu si nu trebuiesc incluse in titlul
Cele de mai sus sunt doar cateva exemple si nu trebuie sa va folositi exact de acestea.

De multe ori vad titlul de gen: Problema site - Si nimic altceva, care ar putea oferi un indiciu despre ce este vorba. Cand un user va cauta pe forum o problema si vede titlul la un topic sau mai multe Problema Site, mai mult ca sigur nu va accesa pentru ca nu stie despre ce este vorba.

Daca acordam cateva secunde atentie ne putem ajuta reciproc, plus atunci cand raspunzi la cererea de ajutor a unui user, in loc sa scrii iar 500 cuvinte, poti oferi link la o alta postarea de a ta.


Tag
Sunt foarte importante pentru a putea gasi informatii mai usor pe forum. Folositi TAG relevenate in topic pentru ca pe viitor atat tu cat si alti membri sa gaseasca informatia mai repede si bine structurata.

Ati vazut ca de multe ori in raspunsurile mele, folosesc link catre alte topicuri unde au avut o problema asemanatoare si sa gasit rezolvarea. In acest fel cel care are problema isi poate face o idee sau gasi o solutie mult mai repede.

Multumesc
 
Update legat de PM (Mesajele private)
Am primit mai multe rapoarte ca unii useri fac abuz de PM. Useri cu zero posturi si abia inregistrati, trimit PM la foarte multi membri fie cu mesaje publicitare, fie cu cereri diverse.
Din cauza acestor abuzuri am decis sa restrictionez accesul la PM userilor noi si care au sub 35 posturi.

Spre exemplu, in luna iunie sau trimis de 10 ori mai multe mesaje PM decat mesaje postate pe forum, lucru care nu ajuta comunitate cu nimic.
 
Am primit mai multe rapoarte ca unii useri fac abuz de PM. Useri cu zero posturi si abia inregistrati, trimit PM la foarte multi membri fie cu mesaje publicitare, fie cu cereri diverse.
Din cauza acestor abuzuri am decis sa restrictionez accesul la PM userilor noi si care au sub 35 posturi.
Eu sunt de parere ca ar trebui sa avem macar 30 de aprecieri pentru a avea acces la unele beneficii ale acestui forum.
Numai asa dovedim ca suntem intradevar de folos roforum.net si nu doar ne folosim de bunatatea unora dintre colegi.
 
Loading...
Back
Sus