Indexare tag-uri in google

Forzy

Member
Registered
Full Member
As vrea sa stiu parerea voastra daca e bine sau nu sa indexez tag-urile de pe site..
Folosesc pluginul rank math si la Sitemap settings am bifat sa adauge tag-urile pentru indexare.
 

Atașamente

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    68,2 KB · Vizualizări: 23
Da, insa e nevoie de tag unic. Daca am timp voi face un articol pe tema asta zilele acestea.
Am mai explicat asta in alt topic.
Pe scurt încercă pe cat posibil sa folosești tag unice si pe cele care vrei sa urci.
Pluginul are un sitemap bun, mai ales pe tag, asta din testele mele.
 
Am foarte multe erori 404 la postari si taguri cu /false la sfarsit (se vede in screenshot) . Cum pot rezolva asta?

Multumesc alex.
 

Atașamente

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    29 KB · Vizualizări: 23
Cum pot rezolva asta?
Depinde de thema, stiu ca unele au optiunea de eliminare la orice string din url, chiar si unele plugin seo.
Daca thema sau plugin seo nu are aceasta optiune, trebuie sa faci o regula in htaccess.
 
Da, insa e nevoie de tag unic. Daca am timp voi face un articol pe tema asta zilele acestea.
Am mai explicat asta in alt topic.
Pe scurt încercă pe cat posibil sa folosești tag unice si pe cele care vrei sa urci.
Pluginul are un sitemap bun, mai ales pe tag, asta din testele mele.
Nu inteleg de ce pluginul nu imi genereaza un site map pentru taguri, chiar daca l-am activat si am sters cache.

Cand accesez "/post_tag-sitemap.xml" imi da eroarea 404.
 
Multumesc pentru raspuns.

Intre timp am dezactivat sitemap-ul din "Rank Math" si am instalat pluginul "XML Sitemap & Google News" care mi-a generat fara probleme tagurile.
 
Indexarea tagurilor e motiv de declasare..
Strategie paguboasa daca vrei sa faci ceva pe termen lung.
De ce sa fie motiv de declasare? Poti sa detaliezi putin ?
Spre exemplu in nisa mea site-urile de pe primele pozitii in cautari (site-uri cu vechime) au tagurile indexate.. dar cum a spus si Alex tagurile trebuie sa fie unice la fiecare post.
 
Loading...
Back
Sus