indexare google

cataspy

Active Member
Registered
Full Member
Salut, am un site care este indexat pe aproape toate cuvintele cheie cu o categorie si in mod normal trebuia ca pagina principala sa aiba autoritate nu categoria respectiva, ma gandeam sa va cer si voua parerea aici si sa imi spune-ti daca este ok sa ii dau redirect 301 la aceea categorie catre pagina principala, poate asa se va indexa si el cum trebuie si va fii totul ok. Astept parerile si sfaturile voastre. Multumesc mult!
 
Lasa asa,nu da redirect caci mai mult creezi erori !
La categoria respectiva poti sa pui un link catre pagina principala dar nu face redirect.
 
1. nu inteleg care este problema
2. poti adauga un text sau link catre homepage sau toate categoriile din site pe acea categorie. Asa userul cand intra are ce vedea si accesa si spiderii google au ce indexa.
3. redirect sub nici o forma ca iti strici totul.
4. Vezi ce ai facut pentru acea categorie si apoi fa si pentru la site.
 
Alex, nu am facut absolut nimic pentru acea categorie asa sa indexat pur si simplu, pentru pagina principala am cumparat cateva linkuri dar vad ca degeaba.. nici o sansa sa o aduc in pozitii. Oricum cum am spus si mai sus asa sa indexat de cand am facut siteul nu este de acum recent.
 
1. chiar daca ai adus backlink pe homepage cand a venit google la tine a indexat categoria respectiva care este optimizata mai bine sau este cea mai accesat, aganjamentul ce mai mult.
2. verifica ce backink ai la site si unde punteaza acestea
 
Loading...
Back
Sus