Indexare articol dupa cateva zile

isshmen

Active Member
Registered
Full Member
Se da site-ul X. Nu e bagat in wmt.
Are o vechime de aproape 3 ani. Daca la inceput google indexa noile articole aproape instant, cu timpul a inceput sa le indexeze din ce in ce mai greu.
Pana am ajuns in punctul in care, un articol postat acum o saptamana sa nu nu fie nici acum indexat. Ce va urma? Sa nu mai indexeze deloc?
La site nu am adus niciun backlink, dar sunt cateva backlinkuri care au fost aduse in mod natural (gen cnet.com, softepedia.com, cat si alte site-uri mari din nisa asta).

Ar fi momentul sa-l adaug in wmt? Sa incep sa aduc ceva links?
Acum cateva luni am incercat ceva metode "clasice" de indexare mai rapida, dar fara rezultat.

Mi-e teama sa fac orice miscare, intrucat in momentul de fata site-ul produce undeva la 100 euro la zi.
Ce ma sfatuiti?
 
Pe ce nisa? Sunt articole care au legatura cu subiectul pe care ai pozitii bune? De exemplu daca ai un site despre masini si ai pozitii bune pe articolele despre porsche, noile articole despre porsche se vor indexa si vor prinde pozitii foarte repede, dar daca schimbi subiectul si scrii despre bmw nu vei avea aceleasi rezultate.
 
Articlolele sunt legate de o singura nisa.

L-am avut si in wmt pentru o saptamana, perioada in care traficul mi-a scazut cu 20%. Dupa ce l-am scos, si-a revenit la normal. (de asta nu am avut si nu am incredere in wmt).

Cu indexarea e la fel. Dureaza ceva zile pana indexeaza noile articole.
Am adus si ceva links "faine" la el, dar fara rezultat.
 
  1. blogspot articol cu link catre linkul ce il doresti indexat mai repede
  2. incerci un backlink maker pe articol

Ambele solutii prezinta riscuri. Daca vrei sa fii safe 100%, parerea mea: nu faci nimic si te multumesti cu inexarea asa cum este.

Daca folosesti wordpress poti incerca sa iti actualizezi pinglist cu lista asta:

Poate ajuta si e safe!
 
DACA vrei Mai mult profit in timp scurt in cazul Tau nu poti face nimic ,trebuie doar sa astepti SI lucreaza. SI bine inteles Așa cum spune SI titlul search engine optimization.Dar haide sa gandim logic,de obicei mereu la televizor se face reclama la ceva CE merge prost sau vrem un boost.Ca sa ai un beneficiu boost trebuie sa ai intrari din nisa ta cu ,cuvinte sinonime Asta Este singura solutie de un boost organic ,mereu lumea VA veni SI VA sta , restul depinde de CE calitate oferi.eu vand porumb in spania,CA sa am boost intru in convesatie cu nisa mea SI Imi Las Așa zisa carte de vizita PE situl lor sau bat apropo. Nu primesc rezultate super ,dar treptat lumea VA veni la mine,un project de lunga durata.daca nisa ta face 100 PE zi etc SI vrei Mai mult singura manevra Este sa apelezi la firma seo dar iti vei distruge nisa foarte rapid deoarece tu vrei mult imediat SI DACA nu ai calitate adica sa faci omul sa te viziteze SI Maine SI poimaine Este totul degeaba .bani cheltuiti iar omul tine minte mult Mai repede lucrurile negative decat cele bune.Rabdarea Este un atu parere personala.Plus tu in acest topic nu ai oferit informatii de baza ,Este deja seo in principiile de baza ?https,google business bagat ,map ,email contact,despre noi,index inregistrare ?un cuvant cheie foarte important sa se precizeze macar o data cu 2019 in nisa ta.Google mereu se uita la data ..Nu am cunostinte seo deloc..dar am crescut o data cu seo folosind internetul de PE vremea Lui windows 98.Seo Este foarte simplu.
 
Loading...
Back
Sus