In foamea dupa trafic apelam la metode de toata jena pentru a ne promova un amarat de site

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Imi este rusine mie cand vad astfel de practici pentru cateva vizite la un amarat de site. Acum cateva minute am vazut o postare in feed-ul meu pe facebook unde se cerea sa dam share la o poza cu o fetita care e disparuta. In text era postat si adresa unui site de anunturi.
pHT5j5F.png

Cum sunt mai suspicios de fire, am cautat imaginea pe google image sa vad daca este real anuntul si unde a aparut prima oara.
zaRgf4X.png

Conform google prima data imaginea de mai sus, fara texul cu share si adresa site-ului de anunturi, a fost postata pe 5 noiembrie 2013 si noi suntem in 3 iunie 2014.
Doamna sau domnisoara Bodescu Gabriela a postat aceasta imagine pe facebook pe data de 30 mai 2014 si de aici a fost distribuita de altii.
mfCIgP2.png

Imaginea cu fetita a fost posta prin 2008 pe un site in limba turca.
LyfPqyO.png

Cat de nenorocit trebuie sa fii sa apelezi la astfel de metode pentru a promova un amarat de site?
Sa va fie rusine pentru ceea ce faceti, ca puneti restul webmasterilor intr-o lumina proasta, profitati de bunatatea oamenilor care atunci cand un astfel de mesaj, da un share pentru a ajuta.
Si pentru ce? Pentru un amarat de site, pentru cateva vizite in plus?
Chiar credeti ca acea persoana curioasa care intra pe site sa vada info legat de fata disparuta, va publica un anunt sau va mai intra vreodata?
Cand vedeti astfel de mesaje, va rog sa verificati daca informatia este legitima sau e doar un nenorocit care vrea sa profite de bunatatea voastra.
 
Asta nu este primul si nici ultimul mesaj de genul asta! Metode murdare se tot folosesc...
 
Loading...
Back
Sus