Imagini generate Stable Diffusion AI

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Azi cu @Nicutzy am testat Stable Diffusion pentru ca el are un GPU mai bun ca al meu si genereaza imagini de 10 ori mai repede.
Daca nu stii ce este Stable Diffusion vezi acest articol Cum faci / Generezi Imagini AI gratis si fara limita?

Aici aveti imaginile generate de mine in trecut cat si cele generate de el azi.
Frumos ar fi sa instalati si voi programul si sa postati imaginile generate.

12evenimente.png12evenimente1.png12evenimente2.png12evenimente3.png12evenimente4.png12evenimente5.pngdescărcare (1).pngdescărcare (2).pngdescărcare.pngluna ianuarie.png
 
Ăsta e programul:
GitHub - AUTOMATIC1111/stable-diffusion-webui: Stable Diffusion web UI

Aici ai un walktrough de instalare:

Dar, totuși, ce program folosești, că arată ciudat de tot? Vezi că pentru a putea folosi relativ ok Automatic1111, ai nevoie de o placă video cel puțin decentă...
Vad ca e același care folosesc eu doar ca alta versiune.
A, aici găsești așa-zisele modele:
Asta folosesc dar pe web are doar versiunea 1.4 iar cea oficială ewte 2.4.4

Tu ce text ai folosit sa generezi acele imagini?
 
Pff... din păcate prompturile nu le-am salvat, dar, oricum sunt din zeci de încercări de comenzi, atât pozitive, cât și negative precum și cu "ckpt" diferite. Am downloadate pe laptop 42 (da, patruzecișidouă!) de checkpointuri diferite, atât de pe Hugginface, cât și din alte surse de pe net. Multe idei le-am luat de pe r/StableDiffusion
 
Pff... din păcate prompturile nu le-am salvat, dar, oricum sunt din zeci de încercări de comenzi, atât pozitive, cât și negative precum și cu "ckpt" diferite. Am downloadate pe laptop 42 (da, patruzecișidouă!) de checkpointuri diferite, atât de pe Hugginface, cât și din alte surse de pe net. Multe idei le-am luat de pe r/StableDiffusion
Din ce spui tu, am multe de învățat despre asta.
Daca ai putea sa le faci publice ar super.
 
Nici nu ai crede cât sunt de noob la subiectul ăsta! Am descoperit întâmplător Stable Diffusion acum 2 luni pe net, din ceva postare de pe Youtube. Până la momentul respectiv nici măcar nu știam cu ce se mănâncă python, comenzi linux și alte vrăjitorii din astea. Norocul meu e că sunt autodidact în ale calculatoarelor și mă ambiționez tare când e vorba de a încerca ceva nou. Bine, și laptopul m-a ajutat, că e destul de dotat pentru a face față fără să trebuiască să creez imaginile online. Oricum, în baza instrucțiunilor de pe github și youtube am instalat Automatic1111, după care muuuultă, muuuuuuultă joacă de-a prompturile și parte din ele copiate de la alții, adaptate și răs-adaptate. Rezultatele se văd, dar am și o tonă de imagini cu tot felul de monstruozități!
Ce anume să fac publice? Sursele sunt cele de mai sus, altceva nu am ce face public, că nu e nici una secretă!
 
Loading...
Back
Sus