HiveOffers: Small Jobs for Big Money

@AlexH Eu cred ca acest fee e mai mult decat ok.
Primesti 5$ la signup, iar ca sa creezi un job costa 5$, deci esti pe zero (cel putin la primul job).
Iar cei 10% tot sunt ok, pentru ca atunci cand dai deposit la el ajunge mai putin, din cauza la paypal fee. Si tot el e cel care trimite platile, iar fee platit de el.
 
Va multumesc.

5 programatori s-au "uitat" prin script si tot n-au gasit buba referalului. Chiar acum cineva lucreaza pe script. Nici macar creatorii scriptului nu-si dau seama. Dar o vom scoate la capat pana la urma.
Chestia asta cu referalul fiind si singura chestie care ne cam tine in loc.

Vom lucra si la incredere. Momentan increderea (userilor) in site este scazuta. Toata lumea vrea sa vada plati facute, review-uri, etc. Dar e timp si pentru asta (am ceva cu timpul asta, a? :)) )

In doua saptamani avem 290 useri inregistrati, din care cel putin 100 au aplicat la minim un task. Era un target la care nu credeam ca vom ajunge atat de rapid. E super misto. Urmatorul target e ca peste 2 luni avem cel putin 5.000 task-uri marcate ca "completed" si... sa vorbeasca lumea despre site din "proprie vointa". Ceva gen... new york times? Hai, ca-s glumet.

Ok, deci ar mai fi cateva chestii de revizuit, apoi vom incepe o campanie de promovare in forta.

Avem foarte multe campanii pentru Tier 1 si 2, dar prea putini useri din zona asta. Sper ca ceilalti useri sa fie ca sorin, lurra, taffy, alin, cat si alti useri "corecti" si care vor sa faca bani in modul "frumos".
 
Va multumesc.

5 programatori s-au "uitat" prin script si tot n-au gasit buba referalului. Chiar acum cineva lucreaza pe script. Nici macar creatorii scriptului nu-si dau seama. Dar o vom scoate la capat pana la urma.
Chestia asta cu referalul fiind si singura chestie care ne cam tine in loc.
Eu i-am dat cuiva a 2-a zi dupa ce ai zis ca reuploadezi fisierele originale si a mers sa se inregistreze la mine pe referal .. deci poate s-a rezolvat ?
 
Vesti bune.

Sistemul de referal e complet functional, insa a trebuit sa facem ceva modificari, evitand userii care se vor inscrie doar pentru anumite beneficii (bonus de inregistrare, oferte de tip reff back, etc). Se va castiga in continuare 5$ pentru fiecare referal, dar daca va castiga minim 20$. Bonusul per referal se plateste o singura data.

Cu aceasta optiune speram ca si referalii sa fie mai activi, nu sa plece dupa ce a facut cei 10$ cat era inainte (avem cazuri).

Urmeaza sa facem un set de bannere care pot fi postate pe bloguri, forumuri, etc.
 
Ultima editare:
Salutare,
De cand cu sistemul de referal complet functional putem viziona cu usurinta statisticiile. Dupa ce am finalizat mai multe joburi prin care am promovat HiveOffers, am strans un numar de 18 referali (un beneficiu daca ati folosit link-ul ref), printre care se numara doua persoane bine cunoscute de mine si care au activitate, iar de ceilalti nu pot spune prea multe fiindca nu-i cunosc si nici nu au activitate. Voi ati introdus link-ul ref in articole? Daca da, cum stati cu referalii?
 
Ultima editare:
Salutare,
De cand cu sistemul de referal complet functional putem viziona cu usurinta statisticiile. Dupa ce am finalizat mai multe joburi prin care am promovat HiveOffers, am strans un numar de 18 referali (un beneficiu daca ati folosit link-ul ref), printre care se numara doua persoane bine cunoscute de mine si care au activitate, iar de ceilalti nu pot spune prea multe fiindca nu-i cunosc si nici nu au activitate. Voi ati introdus link-ul ref in articole? Daca da, cum stati cu referalii?
Eu am 10 ref dar nu sunt foarte activi o sa continui sa fac reclama pe dif grupuri sau forumuri
 
Vezi ca ... mesajele intra in SPAM pentru ca ai cateva setari aiurea:

Cod:
Spam detection software, running on the system blahblahblah, has
identified this incoming email as possible spam.  The original message
has been attached to this so you can view it (if it isn't spam) or label
similar future email.  If you have any questions, see
the administrator of that system for details.

Content preview:  HiveOffers Confirmation Email Welcome, Xenno Thank you for
  registering with HiveOffers and becoming a part of our community! [...]

Content analysis details:   (5.8 points, 5.0 required)

pts rule name              description
---- ---------------------- --------------------------------------------------
1.0 FROM_OFFERS            From address is "at something-offers"
0.6 HK_RANDOM_ENVFROM      Envelope sender username looks random
-0.0 T_RP_MATCHES_RCVD      Envelope sender domain matches handover relay
                           domain
0.0 URIBL_BLOCKED          ADMINISTRATOR NOTICE: The query to URIBL was blocked.
                           See
                           http://wiki.apache.org/spamassassin/DnsBlocklists#dnsbl-block
                            for more information.
                           [URIs: hiveoffers.org]
0.0 HTML_MESSAGE           BODY: HTML included in message
1.1 MIME_HTML_ONLY         BODY: Message only has text/html MIME parts
0.0 T_DKIM_INVALID         DKIM-Signature header exists but is not valid
3.1 STYLE_GIBBERISH        Nonsense in HTML <STYLE> tag

The original message was not completely plain text, and may be unsafe to
open with some email clients; in particular, it may contain a virus,
or confirm that your address can receive spam.  If you wish to view
it, it may be safer to save it to a file and open it with an editor.


Cea mai importanta e asta :
3.1 STYLE_GIBBERISH Nonsense in HTML <STYLE> tag

Sistemele antispam iti dau nota mare pentru ca template-ul folosit pentru mail e scris ciudat ...

Poate verifici si poate te (va) ajuta ...


Planul initial era sa mergem doar cu joburile/ofertele noastre (deci userii sa nu poata posta microjoburi), am ramas cu optiunea actuala. De aici si fee-ul ala la crearea jobului si per task.

Daca as reduce taxele spre zero, vor aparea zeci de conturi noi, doarpentru a beneficia de bonusul de inregistrare si apoi de campania creata.

Desi site-ul pare functional (in mare), e complet in teste. Avem atatea optiuni de modificat/adaugat. Lansarea trebuia sa fie de la 1 ianuariedar i-am dat drumul de acum doar pentru feedback.
Asta ma uitam si eu ...
Am vrut sa fac un micro si ... mi se pare enorm sa il fac cu 0.2 minim :)
Pentru acelasi job am platit 0.022E pe alte platforme si ma grabeam acum am zis sa dau o sansa si incercam cu 0.03$ :)
Insa apoi am realizat limita de 0.2
Poate exista o varianta de volum ... iti dai seama ca un astfel de pret ar cere un volum mare :)
Comanda era de vreo 500 de inceput si eram convins ca nu voi primi imediat aceste joburi dar ... era bine ca se lista ... (e dragut filtrul cu tara :) ) doar pentru Romania :)
La pretul asta (de 0.2) eu ar trebui sa platesc o suma de 10 ori mai mare decat in alte parti cu o redeventa foarte mica (nu se strangeau cele 500 asa de repede ...)




Poate ai ceva in script ...
How To Remove HTML:Phishing-J (Instructions)
 
Ultima editare:
Sigur. Doar ca e in stand by :)
Am rezolvat majoritatea bugurilor si indepand de anul viitor vom adauga joburi, offerwall-uri cat si alte features faine.
 
Au fost implementate cateva offerwall-uri. Am rugamintea sa-mi spuneti cum se vad la voi (desktop sau mobil).

Astept feedback din partea voastra. Ce ati mai adauga/schimba!
 
Loading...
Back
Sus