[HELP]Google penalizeaza site nou automat

Și eu am o problemă la fel cu siteul... Am făcut siteul de câteva luni și am început să scriu de vreo 2 luni doar câte puțin. Nu se indexează articolele, erau la început și apoi au dispărut. Spre final erau categoriile și acum e doar pagina principală și atât. Siteul e 10biti.ro .
 
Și eu am o problemă la fel cu siteul... Am făcut siteul de câteva luni și am început să scriu de vreo 2 luni doar câte puțin. Nu se indexează articolele, erau la început și apoi au dispărut. Spre final erau categoriile și acum e doar pagina principală și atât. Siteul e 10biti.ro .
Off topic: la scroll down iti vine meniul superior peste bara de la wp. se vede un-profi
 
am testat domeniu nou la alta firma de gazduire, ii indexase 1000pagini si dupa cateva zile au disparut si apar doar 10....deci nu din cauza gazduirii penalizeaza
 
am testat domeniu nou la alta firma de gazduire, ii indexase 1000pagini si dupa cateva zile au disparut si apar doar 10....deci nu din cauza gazduirii penalizeaza
Poate o sa fii penalizat pentru downtime, daca tot il muti :))
 
Poate o sa fii penalizat pentru downtime, daca tot il muti :))
Da un downtime mai lung poate afecta un site,am patito eu cu un site ce a fost jos vreo 24 de ore din cauza hostului nu a mea,de pe prima pagina am ajuns undeva pe a 5 cea pagina si ca sa il aduc inapoi unde a fost mi-a luat o luna si ceva de zile.
 
Salutare Tuturor !
Am si eu un site de muzica pe romania siteul are deja vechime 1 an a mers perfect in google un prieten mi-a facut linkuri la el a urcat bine sa mentinut perfect in google pana in momentul cand am schimbat scriptul adica am trecut de la unul cu update manual la o clona youtube cu download ! Intrebarea mea este de ce la bagat google in sandbox aveti idee ? Va Multumesc pentru eventualele raspunsuri !
 
Salutare Tuturor !
Am si eu un site de muzica pe romania siteul are deja vechime 1 an a mers perfect in google un prieten mi-a facut linkuri la el a urcat bine sa mentinut perfect in google pana in momentul cand am schimbat scriptul adica am trecut de la unul cu update manual la o clona youtube cu download ! Intrebarea mea este de ce la bagat google in sandbox aveti idee ? Va Multumesc pentru eventualele raspunsuri !
Asa le baneaza , mai ales cele de muzica,le lasa max un an apoi penalizare fara motiv.nu doar tu patesti
 
1. Treci inapoi la cel vechi si vezi daca ramane.
2. Google a spus acum ceva vreme ca sanctioneaza site-urile de gen, pentru ca nu vede rostul ca userul sa intre la tine pe site cand poate vedea continutul pe youtube.
3. E posibil ca noul script sa fie facut naspa care a atras atentia google.
 
1. Treci inapoi la cel vechi si vezi daca ramane.
2. Google a spus acum ceva vreme ca sanctioneaza site-urile de gen, pentru ca nu vede rostul ca userul sa intre la tine pe site cand poate vedea continutul pe youtube.
3. E posibil ca noul script sa fie facut naspa care a atras atentia google.


sau poate penaliza si din cauza la dmca-uri multe,siteurile astea tip muzica primesc ff multe eliminari ,
 
Salutare Tuturor !
Am si eu un site de muzica pe romania siteul are deja vechime 1 an a mers perfect in google un prieten mi-a facut linkuri la el a urcat bine sa mentinut perfect in google pana in momentul cand am schimbat scriptul adica am trecut de la unul cu update manual la o clona youtube cu download ! Intrebarea mea este de ce la bagat google in sandbox aveti idee ? Va Multumesc pentru eventualele raspunsuri !

verifica in webmaster daca iti apare ceva la actiuni manuale,daca nu apare e penalizat automat si numai ai ce face,tre facut alt site!
 
sau poate penaliza si din cauza la dmca-uri multe,siteurile astea tip muzica primesc ff multe eliminari
Asa este dar daca foloseste sisteme gen openload sau alte surse pentru hostare, dar daca foloseste embed de pe youtube nu ar trebui sa primeasca dmca.
 
Asa este dar daca foloseste sisteme gen openload sau alte surse pentru hostare, dar daca foloseste embed de pe youtube nu ar trebui sa primeasca dmca.


ba da primesti la pagina melodiei/videoclipului,nu conteaza ca ai hostate fisierele de pe alte siteuri sau ca le preiei prin iframe etc, tot te raporteaza astia la google si vin zeci de eliminari ,asta e la muzica,la filme nu stiu!
 
Loading...
Back
Sus