[HELP]Google penalizeaza site nou automat

gabriel55

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut, cum penalizeaza google site nou cu domeniu nou la prima indexare? eu si inca cativa patim ca la site-uri noi cu domenii noi sa le indexeze fisierele si ele sa nu aiba deloc pozitie si vizite 20 ..cum le penalizeaza si cum le detecteaza la prima indexare?
 
1. istoric
2. hostul tau - daca faci un test aici https://www.google.com/transparencyreport/safebrowsing/diagnostic/?hl=ro vezi ca iti arata reteaua din care face parte. Daca site-ul tau este in acea retea atunci il sanctioneaza repede
3. persoana care-l administreaza/acceseaza des. google stie acest lucru si daca ai detinut unul sau mai multe site-uri care au fost sanctionate, atunci sansele sunt foarte mari ca si urmatorul sa fie.
In general aceste decizii se iau la nivel de bot si rar intra un moderator.
Am patit si eu cu un domeniu care avea doar index si nu am reusit sa-i scot avertizarea. pana la urma am renuntat la domeniu.
 
1. istoric
2. hostul tau - daca faci un test aici https://www.google.com/transparencyreport/safebrowsing/diagnostic/?hl=ro vezi ca iti arata reteaua din care face parte. Daca site-ul tau este in acea retea atunci il sanctioneaza repede
3. persoana care-l administreaza/acceseaza des. google stie acest lucru si daca ai detinut unul sau mai multe site-uri care au fost sanctionate, atunci sansele sunt foarte mari ca si urmatorul sa fie.
In general aceste decizii se iau la nivel de bot si rar intra un moderator.
Am patit si eu cu un domeniu care avea doar index si nu am reusit sa-i scot avertizarea. pana la urma am renuntat la domeniu.
--

nu zice reteaua,,,zice doar asta pe adresa ce mi-ai dato

screenshot_1291.png
 
dar penalizeaza automat pozitia
Pai asta e altceva. Daca e in sandbox pe un anume keyword sau mai multe, atunci e cam naspa. Am patit si eu cu un domeniu nou, unde nici un backlink indiferent cat de natural sau importanta e sursa nu este luat in considerare.
Cand l-am luat am vazut ca e nume bun si nu l-am verificat sa vad daca are ceva sanctiuni.
 
problema e ca cu orice nume de domeniu face asa.... penalizeaza de la prima indexare si trece 30zile si nu are nici 30vizite..e vorba de script de mp3
 
Toate domeniile le pui pe acelasi host?
Daca da, atunci cumpara un domeniu si punel pe alt host. Daca e diferenta, atunci e problema hostul, sau chiar ai ''NOROC'' la domenii. :D
 
fa-i un research al domeniului, vezi daca a mai fost inregistrat pe webarchive, de obicei siteurile intra in sandbox (o perioada de coacere), dupa o anumita perioada, intra google webmaster tools daca ai actiuni manuale/ planger DMCA etc. !
 
Doamne iartă-mă cum poți spune asemenea cuvinte "20 vizite desi trece o luna de la creare" dar matale dorești trafic mare asa din prima? răbdare.. rezultatele se vad dacă te ți de treabă.
 
Doamne iartă-mă cum poți spune asemenea cuvinte "20 vizite desi trece o luna de la creare" dar matale dorești trafic mare asa din prima? răbdare.. rezultatele se vad dacă te ți de treabă.
is 20mii fisiere muzica,trebuia sa faca minimum 500vizite unice,LE INDEXEAZA aproape pe toate si doar 20vizie?:) clar ca il penalizeaza.voi incerca domeniu nou cu alta firma de gazduire,posibil sa fie de la host ca le aveam toate pe acelasi host
 
LE INDEXEAZA aproape pe toate si doar 20vizie?
De retinut:
Daca sunt indexate nu inseamna ca vei primi si trafic din google. Apoi daca clonezi un site unde totul este identic 100% trebuie sa te astepti la penalizari sau urcare mai grea.
Plus in perioada 1-3 luni google ofera boost la domeniu si daca in aceasta perioada scurta aduci zeci sau sute de backlink garantat vei sanctiuni.
Cand clonezi un site adauga in header cronical url si vei vedea o schimbare.
 
Loading...
Back
Sus