HELP ! Cunoaste cineva rezolvarea acestei probleme ?

Valentina95

Active Member
Registered
Banned
Ma confrunt cu urmatoarea problema !
Site-ul meu , in google , apare in felul urmator : Descrierea incepe cu titlu site-ului si eu nu vreau asta !
As vrea ca din descriere sa dispara titlu site-ului sa inceapa de la Pachete Social Media ... cum este setat si in wordpress la tagline/slogan !

g6o6ueR.png
 
Problema este ca in plugiul de seo ai pui <blogname> <title> sau descriere.
Unde este sectiunea de descriere sterge ce este inainte si ar trebui sa functioneze, insa va dura pana actualizeaza google.
Un print la setari la fel ar ajuta.
 
In view source la browser in meta tag description iti apare corect?
 
atat apare :
<title>Cumpără Like-uri Facebook, Urmăritori Instagram și Vizualizări YouTube &[HASHTAG]#8211[/HASHTAG]; Pachete Social Media începând cu 0.05 RON . Vindem Like-uri Facebook Românești , Urmăritori pe Instagram și Vizualizări YouTube la cel mai mic preț de pe piată , utilizatori reali și livrare rapidă !</title>
 
Daca nu ai <meta name="description"... atunci e cam normala problema ta, baga ti un plugin de seo si iti faci de acolo toate setarile.
 
ok , care este cel mai recomandat din punctul tau de vedere?
In general eu folosesc yoast seo insa am vazut cateva persoane pe aici pe forum care ziceau ca au avut ceva probleme cu el. Mai poti testa all in one seo
 
Si eu recomand ca astfel de setari sa fie operate manual. Sunt cateva chestii unde pur si simplu nu este nevoie de interogari in baza de date pentru a le afisa.
Numele site-ului, descrierile (de fapt toate metatagurile) pot fi introduse manual.
Lucrurile se complica atunci cand vie vorba despre numele articolului, descrierea lui sau acele setari de la facebook (og-urile) insa si ele pot fi introduse direct in header cu interogari ce se afla deja in pagina. Codarea directa salveaza mult din incarcarea paginilor ...
 
Intorudci codul acesta intre <head> si </head>

<meta name="description" content="Free Web tutorials">

Din exemplul scris la content=" ", ar trebui sa completezi cu ce anume doresti tu.
 
Lucrurile se complica atunci cand vie vorba despre numele articolului, descrierea lui sau acele setari de la facebook (og-urile) insa si ele pot fi introduse direct in header cu interogari ce se afla deja in pagina
Si acestea se pot face fara interogari in baza de date.
Se poate folosi tag-urile care sunt deja disponbile in wordpress.
Titlul site:
<sitename>
Ttilul articol
<title><Site name>
Auto generare de meta descriere la articol
<except>
Auto generare de meta tag per ste si articol
<keyword>
<site description>
Toate acestea le pui in fisierul header si vei avea la fiecare articol datele care trebuie.
 
Loading...
Back
Sus