Hai la dezapezire

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pentru ca toata lumea discuta despre asta si chiar cineva mi-a dat aceasta idee as vrea sa fac un challenge pe aceasta tema.

Ideea mea este cam asa, dar puteti veni si voi cu alte idei.

1. Nume challenge: Inca nu am gasit ceva care sa sune bine si usor de retinut. [HASHTAG]#roforumdezapezire[/HASHTAG] [HASHTAG]#roforumiarnaefrumoasa[/HASHTAG] [HASHTAG]#impreunadezapezimromania[/HASHTAG]
2. Task: te filmezi cand ajungi o persoana in nevoie la dezapezire, iar daca nu exista nimeni in zona ta atunci ajungi la dezapezirea trotuarului sau a zonelor in care e nevoie
3. Numar de persoane: Minim doua si maxim cati prieteni ai. Recomandat ar fi in gasca cu prietenii ca da mai bine.
4. La final de video provoci 3 prieteni sa faca acest challenge.
5. Urci video pe site spus de mine
6. Share pe contul tau de facebook unde pui tag catre cei 3 care`i provoci in video si urmat de hashtag care il alegem
7. Video cu cele mai multe like pe site unde l-ai urcat castiga.
8. Durata la challenge ma gandesc sa fie de 30 zile

Ce premii ma gandesc eu sa pun:

1. 12 luni netflix premium account
2. Cupon in valoarea de 100 euro in emag
3. Cash 100 euro
4. Sau acest telefon Telefon 3Gb RAM, 6Core. 32GB ROM
5. Sau 10 baxuri de Bere blonda 6 doze 6x0.5l Heineken

Astept pareri si sugestii.
 
Foarte buna ideea. As participa si eu dar din pacate cu spatele nu pot :( .
Poate asa se deszapezea si la mine in oras ca autoritatiile VARZA.
 
As participa si eu dar din pacate cu spatele nu pot
Tu poti filma si pui alti 2-3 amici sa lucreze. Cineva trebuie sa filmeze nu?
Nu ai spus ce premiu te-ar interesa mai mult.
 
Mi se pare foarte buna ideea ta , chiar mă gândesc sa intru și eu în acest concurs . Pe lângă acest challenge , eu locuiesc la provincie lângă bucurești unde zăpadă măsoară aproape 1 m . Voi lua 2-3 prieteni și voi alege 1 persoana care intradevar are nevoie de dezapezire. Încă odată te felicit pt gândul Bun , sper ca vor fi și alți concurenți totuși în urma acestui concurs vom ajuta multe persoane . O zi plăcută tuturor !!!

P.s : ca premiu , prefer cupon emag :d
 
ideea este ok, ma dau lovit si o sa pun nevasta sa-mi curete masina de zapada si o filmez, sper sa nu ma ghiceasca sa-mi iau si vreun pumn in ochi si sa curat tot eu zapada, altfel dau vina pe tine @alex
 
Sa incerc sa ies in zona la mine sa rog 2-3-4 amici sa ma ajute(le voi explica si de premii si de campanie), cu toate ca nu cred ca voi avea succes nici macar de cameraman....lumea e asa cum e si prefera sa bea o cafea la dozator la colt de strada, uitandu-se cu stupoare la troienele de zapada spunand cu voce tare "ba ce nenorociti sunt astia, nu ne dezapezesc si pe noi de loc..i-am votat degeaba" ...
Sper sa adun ceva...se pone si daca imi dezapezesc si masina si locul de langa ea? :D

Ca premii, m-as multumii cu nr. 3, 4 sau 5 :D
 
La mine la bloc nu e chiar rau. Cand e de dat zapada, ies mai toti vecinii. Se face o mic "atelier" de dezapezire, cu ceva vodca pusa in zapada la rece si treaba merge brici. Dar sa fie sambata, duminica. Daca e in cursul saptamanii cam dau singur zapada (ceilalti la munca). La fel mai las bucati si cand ies dimineata si seara cu catelul afara, eu dau zapada si el se joaca (e mare iubitor de zapada, zici ca-i snowmobil in zapada proaspata). Abia cand prinde gheata pe blanita si pe labute se lasa convins sa urce scarile. In concluzie am aproape o saptamana de dat zilnic zapada (o data dimineata si inca odata seara)
 
off://
se scrie si se pronunta „deszăpezire” :)

edit// doar am sesizat greseala, nu ma dau destept, toti mai gresim, dar hai sa incercam sa scriem corect, pentru ca multi or sa vada ca aici este scris intr-un fel si asa vor scrie si ei mai departe, doar pentru simplul fapt ca au vazut aici si cred ca este corect asa.
Sper sa imi intelegeti intentia.
 
Ultima editare:
off://
se scrie si se pronunta „deszăpezire” :)

edit// doar am sesizat greseala, nu ma dau destept, toti mai gresim, dar hai sa incercam sa scriem corect, pentru ca multi or sa vada ca aici este scris intr-un fel si asa vor scrie si ei mai departe, doar pentru simplul fapt ca au vazut aici si cred ca este corect asa.
Sper sa imi intelegeti intentia.
Esti offtopic..daca vrei sa atragi atentia..cuiva..exista PM.

Uni mai tastam de pe telefoane..sunt multi factori care te fac sa tastezi gresit ..o litera..virgula..etc.etc.
Revenind la subiect..felicitari pt aceasta campanie.....
Cam atata se poate la mine...mai stau putin ..
daca filmez cand o bate vantul zapada...sau se topeste....pot alege premile 1,2,3 .:p
FB_IMG_1484258164670.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Loading...
Back
Sus