Grupul Crypto-Trading Romania - mining, educatie, analize si semnale de trading

Andrei Telteu

Active Member
Registered
Full Member
Am gasit un grup pe aplicatia de mesagerie Discord in care puteti invata mai multe despre trading de crypto-monede pe diferite exchange-uri.
Grupul se numeste Crypto-Trading Romania si are peste 500 membrii.

Va puteti alatura grupului prin invitatia mea: https://discord.gg/h68yBwU (daca nu aveti cont trebuie sa faceti unul)
Disclaimer! Grupul are un fel de sistem referral, daca va inregistrati de pe linkul meu primesc reducere daca vreau sa cumpar vip/premium.

Se vorbeste si despre mining, stiri crypto, au si niste boti care iti afiseaza preturile monedelor, grafice, etc.

Uitati cam ce se posteaza pe grup, ca sa stiti la ce sa va asteptati:
cryptoro.png
cryptoro2.png
 
Ultima editare:
Am gasit un grup pe aplicatia de mesagerie Discord in care puteti invata mai multe despre trading de crypto-monede pe diferite exchange-uri.
Grupul se numeste Crypto-Trading Romania si are peste 500 membrii.

Va puteti alatura grupului prin invitatia mea: https://discord.gg/h68yBwU (daca nu aveti cont trebuie sa faceti unul)
Disclaimer! Grupul are un fel de sistem referral, daca va inregistrati de pe linkul meu eu primesc reducere daca vreau sa cumpar vip/premium. Nu ma intereseaza sa cumpar premium deci nu ma ajuta cu nimic.

Se vorbeste si despre mining, stiri crypto, au si niste boti care iti afiseaza preturile monedelor, grafice, etc.

Uitati cam ce se posteaza pe grup, ca sa stiti la ce sa va asteptati:
Vezi atașament 2150
Vezi atașament 2151
Multam de info. Chiar am nevoie de asa ceva, mai ales de cand am inceput si eu tranzactionarea cu monede pe Binance.
 
@Andrei Telteu am facut cont pe https://discord.gg/h68yBwU si imi zice sa bag numaru de telefon sa imi confirm contu. Am bagat numaru de 3 ori pana acuma si nici acum nu am primit sms-ul cu codul de 6 cifre sa confirm. Stii ceva de asta?

Da, trebuie sa ai o aplicatie de 2-factor-Authentication (se prescurteaza 2FA).
Eu folosesc Authy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.authy.authy
Dar poti folosii si Google Authenticator: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2
Astea doua folosesc acelasi protocol, pe care majoritatea siteurilor il implementeaza. Cand auzi de 2FA, sigur este vorba de aplicatiile astea doua. Astea sunt cele mai populare.
Poate sunt si alte aplicatii 2FA dar eu am incredere doar in astea doua.

Iti faci cont pe aplicatia de 2FA, dai adauga cont, scanezi codul QR pe care ti-l arata discord, apoi introduci codul de verificare care il vezi in aplicatia 2fa pe discord.
 
Duminica pe grupul asta de discord adminul George a facut un live stream, a analizat si si-a spus parerea despre diferite crypto monede propuse de public.
Ponturi de trading:
- NAS si MSP - sunt asemanatoare - potential foarte mare pe termen mediu-lung
- TRAC - potential mare, echipa buna, buy!
- APPC - strong buy
- BNB - pe termen lung - buy
Alte estimari:
- Bitcoin o sa creasca in Feb-Mar - in jur de 15.000 - 20.000 $ daca am retinut bine
- Ethereum anul asta o sa ajunga pe la 5.000 - 10.000 $
Alte recomandari:
- Tradingview.com - site pe care puteti face analiza tehnica pe destul de multe crypto-monede. puteti desena pattern-uri si aveti si niste indicatori mai avansati, cei mai importanti sunt RSI si MACD.
- Coinmarketcal.com - site care indexeaza evenimentele din lumea crypto, pentru majoritatea monedelor
- Binance.com - cea mai buna platforma de trading. are multe perechi.
- youtube.com/snipers - canal youtube cu o comunitate foarte mare de oameni axati pe analiza tehnica in lumea crypto. Deschid in seara asta topic nou pentru canalul asta. Trebuie sa mai fac putin research.

Concluzie: Imi place. Ma documentez mai mult si o sa incep si eu sa fac trading. Dar mai intai trebuie sa invat de la oameni astia :)
PS: O sa postez aici mai des despre subiecte crypto, cum ar fii despre Steemit, Storj, Lbry, trading si cloud mining.
 
Ultima editare:
Ponturi de trading:
- NAS si MSP - sunt asemanatoare - potential foarte mare pe termen mediu-lung
- TRAC - potential mare, echipa buna, buy!
- APPC - strong buy
- BNB - pe termen lung - buy
Eu nu as lua de bune toate "ponturile" astea.
Chestia generala pe care eu ii sfatuiesc pe toti sa o urmareasca este faptul ca atunci cand bitcoin scade, aproape toate monedele scad. Cand bitcoin creste, aproape toate monedele cresc.
Asta ca sa intelegeti care e legatura intre cryptomonezi ;)

Alte estimari:
- Bitcoin o sa creasca in Feb-Mar - in jur de 15.000 - 20.000 $ daca am retinut bine
- Ethereum anul asta o sa ajunga pe la 5.000 - 10.000 $
Estimarile cui? :))
Tocmai asta e faza cu piata "liberalizata". Ca nu poti face estimari.. totul e neprevazut.

Concluzie: Imi place. Ma documentez mai mult si o sa incep si eu sa fac trading. Dar mai intai trebuie sa invat de la oameni astia :)
PS: O sa postez aici mai des despre subiecte crypto, cum ar fii despre Steemit, Storj, Lbry, trading si cloud mining.
Din romania de la putini oameni ai ce invata. Sunt multi care fac speculatii, dar ca sa investeasca bani multi sunt putini.
Si asa pe cateva mii de euro putem sa ne dam multi cu parerea (degeaba).

PS: personal nu as investi ACUM in crypto oricati bani as avea.
Pentru cineva care se documenteaza ar trebui sa vada ca tehnologia din spatele blockchain e foarte utilia, dar monedele in sine nu au nicio utilitate reala. ;)
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus