Grup Forex

EUR/USD SELL 1.13902
T/P 1.12978
S/L 1.14280

Astept inchiderea celor doua tranzacti deschise saptamana trecuta pentru a face rezumatul saptamani anterioare
 
USD/CHF CLOSE 5%PROFIT
EUR/USD CLOSE -3%

PROFIT 2%
CAPITAL 110%
TRANZACTIE RAMASA DESCHISA NZD/USD
 
USD/CAD Close
Profit 2,5%
Capital 112,5%

De cand am inceput sa postez tranzactile pe care le fac au trecut 4 saptamani cam aici am putea sa zicem ca se termina si prima sesiune de tranzacti (luna).

Prima luna am facut un profit de 12.5% din capital .

Pentru multi nu pare mult dar cum am zis la inceput nu transform pietrele in aur (daca am analiza sp 500 are o creste intre 7-15% pe an).
Toate tranzactile am folosit 10% din Capital cu un levier de 100
Daca foloseam 20% era 25% aici depinde de ce risc iti poti asuma , e la fel ca in viata nu toate afacerile sunt profitabile .

De luni incep sesiuna urmatoare de tranzacti care contine tot 4 saptamani.
Sa vedem ce ne rezerva
 
Ultima editare:
mai baga asa: taxe la stat. vezi daca mai e 12.5% :)))))))))

Acest profit este dupa ce am platit toate comisioanele ca atare brokerului , aici ar fi comision de cumparare si vanzare si taxa peste noapte .
Comisionul de depunerea si retragerea de pe platforma de trading este platita de platforma de tranzactionare.

Profitul de 12,5% este profitul care l-am optinut in urma tranzactilor facute dupa platirea comisioanelor pe platforma de tranzactionare.


Ai putea fi mai specific ce cuprinde aceste "taxe de stat" asa cum specifici tu.
 
Prima Tranzactie Din Aceeasta Sesiune

USD/CHF buy pret 0.94004
T/P 0.94586
S/L 0.93618

Toate tranzactile in aceata sesiune o sa fie utiliza 20% din capital cu levier de 100%


Prima tranzactie Pierdere :(
USD/CHF Close
Pierdere 7.1%

Capital 92,9% (Incepem cu un capital de 100%)
 
Cele 2 tranzactie au fot inchise la un profit de 3.

Nu m-am ocupat de aceste grup luna aceasta deoarece mi sa stricat pc.
O sa revin luna viitoare cu noi tranzacti.
 
Loading...
Back
Sus