Grup Forex

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Buna!

Fiecare se ocupa in domeniul care il reprezinta si se pricepe cel mai bine ,aducandui-se o sadisfactie nu numa pe plan financiar cat si pe cel fizic.
Personal dupa ce am incercat diferite domeni pe net am ajuns sa incep sa tranzactionez pe piata forex.
Sa ne intelegem nu sunt un Trader profesionis sau expert, dar tranzactionez pe piata forex de 1 an jumatate.
In urma cu 3 luni am incept sa tranzactionez pe bani real.

Vazand ca exista o sectiune a domeniului Forex, m-am hotarat sa creez acest grup pentru a ajunge la un alt nivel.

In acest grup o sa postez fiecare tranzactie pe care o fac .


Sper ca mai sunt persoane interesate de acest domeniu.

Prima Sesiune
12,5%

 
Ultima editare:
sa nu uiti sa spui si asta la lume: "CFDs are complex instruments and come with a high risk of losing money rapidly due to leverage. 72% of retail investor accounts lose money when trading CFDs with this provider. You should consider whether you understand how CFDs work and whether you can afford to take the high risk of losing your money. "
 
sa nu uiti sa spui si asta la lume: "CFDs are complex instruments and come with a high risk of losing money rapidly due to leverage. 72% of retail investor accounts lose money when trading CFDs with this provider. You should consider whether you understand how CFDs work and whether you can afford to take the high risk of losing your money. "
In primul rand ma bucur ca sunt persoane care cunoaste piata forex .
In al doilea rand nu am indemnat pe nimeni sa imi urmeze tranzactile eu doar am zis ca o sa postez tranzactile pe care le fac .
Daca cineva decide de la sine sa urmeze o anumita tranzactie e logic ca e pe riscul sau.
 
In primul rand ma bucur ca sunt persoane care cunoaste piata forex .
In al doilea rand nu am indemnat pe nimeni sa imi urmeze tranzactile eu doar am zis ca o sa postez tranzactile pe care le fac .
Daca cineva decide de la sine sa urmeze o anumita tranzactie e logic ca e pe riscul sau.
Ai reusit sa strangi ceva venituri in aceste 3 luni de cand ai inceput cu bani reali?
si daca da ne poti arata si noua un istoric al tranzactiilor tale?
 
Ai reusit sa strangi ceva venituri in aceste 3 luni de cand ai inceput cu bani reali?
si daca da ne poti arata si noua un istoric al tranzactiilor tale?
In ultimele 3 luni am un randament intre 20-70 % din capital.
Istoricul nu-i vad rostul deoarce poti folosi photoshop cum fac majoritatea si opti rezultate.
Vreau sa ofer rezultate real nu rezultate vechi care pot fi editate.
Dupa prima luna o sa vezi sigur daca ofer un randament sau nu , nu are rost sa ofer ceva din trecut ce apartine trecutului .
 
USD/CHF buy 0.94785
T/P=0.95303
S/L=0.94348

P.S
USD/CAD/BUY 1.36137
T/P=1.37688
S/L=1.35087
Close
Am decis sa inchid aceste 2 tranzactii..
Am incerca sa optin un profit de 8-15% dar datorita unor stiri negative am luat hotararea sa le inchid.
USD/CHF profit 1%capital
USD/CAD profit 2%capital
Protfit 3%
Capital +8%

Profit este dupa ce am platati taxa de tranzactie si ceea de tranzactie peste nopate.
 
GPD/USD Close 1.24497
T/P 6%
Capital 110%+6%=116%

Aceste tranzacti sunt executate cu doar 10% din capital cu levier de 1:100 de obicei execut tranzacti cu cu 20%.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus